Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
HATIRLATMA DEFTERİ (  )
Hatırlatma Defteri
HATIRLATMA DEFTERİ (  )
Barkod
: 9786058204744
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 15 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 100
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
18,00
İndirimli Fiyatı
13,50
Kazanılan Puan
41 NP
Kategoriler
Bu ürünü 84 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yaşamda kendimizi gerçekleştirdiğimiz, hem kendi hayatlarımıza hem de başkalarınınkine bir şeyler katan öyle anılar vardır ki; onlardan sonra hayatımız bir daha asla eskisi gibi olmaz. Böylesi yaşanmışlıklar bizlere ‘kendi limitlerimiz aşmanın’, ‘kendimizi iyi hissetmenin’, ‘hayata bir katkıda bulunmanın’, ‘çoşkuyla yaşamanın’ ne demek olduğunu anlatan ve bizleri biz yapan altın değerinde anahtarlardır. Bu deneyimlerle hayatta sahip olduğumuz alanı en mükemmel şekilde doldurmayı öğreniriz.

Bunlar kesinlikle daha sık anımsanmalı! Hatıra Defteri, Journal; içerdiği soru kalıplarıyla tam da buna hizmet ediyor.

Kitapçıkta birbirinden farklı, üçyüze yakın konuda üç tip soruyla karşılaşıyoruz.

İlk olarak; “En son ne zaman…… ?” sorusu. Bu soru insanı anımsamaya ve yaşadığı anıları yeniden canlandırmaya iten bir soru. Aynı zamanda da daha önce hiç denemediğimiz şeyleri denemeye iten motive edici bir anlamı daha var.

En son ne zaman dostlarınla bir arada, bir etkinlik yaptın? Mutluluktan havalara uçtun? Bir şeyler tasarladın? Yapamam dediğin bir şeyi yaptın? Dans ettin? Bir dilek tuttun? Sonucuna bakmadan çabanı takdir ettin? Nefes kesici bir manzaraya baktın? Toprağı hissettin, çimenlerde yürüdün? Bir çiçeği kokladın?

Bir şeyi yapıp da kendimizi iyi hissettiysek neden onu daha çok yapmayalım? Sonuçta kendimizi iyi hissetmenin yolu, yaşamımızı daha iyi yapan şeyleri daha çok yapmaktan geçmiyor mu?

Bu yüzden, kitapçıkta bunları takip sorular; şu anda, bu konularla ilgili neler yapabileceğimizi, nelerin mümkün olduğunu düşündürmeye itiyor.

Şu an dostlarınla bir etkinlik yapmak istesen bu ne olurdu? Ne olsa, mutluluktan havaya uçardın? Bir şey tasarlamak istesen bu ne olurdu? Neyin kendiliğinden olmasını isterdin? Fırsatın olsa, hangi dileğini gerçekleştirmek isterdin? Önceliklerin neler olurdu? Bir çabanı takdir etmek istesen, bu hangisi olurdu? Şu an doğada olsaydın, bu sana ne hissettirirdi?

Son olarak da bunların gerçek olması için, şimdi ne yapmamız gerektiği konusunda bizleri aksiyon almaya ve yeni hedefler koymaya iten bir soru kalıbı yer alıyor.

Bunların gerçek olması için, şimdi ne yapman gerekir?

Güzel anılarınızı çoğaltarak yaşamdan daha çok keyif almak mümkün. Bu kitapçık tam da bunu yapmanız için tasarlanmış. Bu soruları içtenlikle yanıtlamaya devam ettikçe, mutluluğun ve yaşam çoşkusunun da kendiliğinden gelişine tanık olacaksınız.

Kendimizi geliştirmenin ve yaşamımızı daha kaliteli yaşamanın sonu yok. Yaşam, son nefesimize kadar kendi içimize yaptığımız bir yolculuk ve tüm yolculuklar gibi, beklenmedik sürprizlerle dolu. Bu yolda nerede olduğunuzu anlamak istediğinizde, bu kitapçıktaki sorular sizi bekliyor olacak.

Şimdiden İyi Yolculuklar.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: