Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
GRUPLA PSİKOLOJİK DANIŞMA UYGULAMALARI - PSİKOSPİRİTÜEL GELİŞİM KILAVUZU ( GRUPLA PSİKOLOJİK DANIŞMA UYGULAMALARI - PSİKOSPİRİTÜEL GELİŞİM KILAVUZU )
GRUPLA PSİKOLOJİK DANIŞMA UYGULAMALARI - Psikospiritüel Gelişim Kılavuzu
GRUPLA PSİKOLOJİK DANIŞMA UYGULAMALARI - PSİKOSPİRİTÜEL GELİŞİM KILAVUZU ( GRUPLA PSİKOLOJİK DANIŞMA UYGULAMALARI - PSİKOSPİRİTÜEL GELİŞİM KILAVUZU )
Barkod
: 9786254170058
Basım Yılı
: Ekim 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16,5x24
Sayfa Sayısı
: 448
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
56,00
İndirimli Fiyatı
45,36
Kazanılan Puan
136 NP
Bu ürünü 26 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Grupla psikolojik danışma, danışanların birbirine yardım etmesini cesaretlendiren, iş birliğini teşvik eden, problem çözme konusunda adım atması için yönlendiren, ilişkilerde yeni ve farklı yaşantılar deneyimlemeleri için olanaklar sağlayan, hem bireyin hem de grubun sürekli gelişiminin psikolojik danışman tarafından izlenmesi ve bunun etkili biçimde kullanılması için gerekli kaynakları sunan dinamik bir süreçtir. Grupla psikolojik danışma uygulamaları danışanların ruh sağlığı ve psikolojik iyi oluşunu destekleyen güçlü ve etkili bir terapötik süreçtir.
Psikolojik iyi oluş ve ruh sağlığı açısından insanın kend’özünü bilmesi ve öz-gürleşmesi son derece önemli bir husustur. . Kend’özü bilmek, öz-gürleşmek, ancak insanın fiziksel/biyolojik varlığının maneviyatıyla buluşması ve bütünleşmesi ile mümkün olabilir. Maneviyat, yaşamdaki anlamdan bağımsız olarak düşünülemez. Victor Frankl, anlam arayışının doğuştan geldiğini, insan yaşamının doğal ve sağlıklı bir güdüsü olduğunu ifade eder.
Bu kitabın temel amacı, insanın kendini bulma, kend’özünü gürleştirme yolculuğunda manevi gelişimini destekleyerek ona eşlik etmektir. Elinizdeki bu kitapta ergenler, gençler ve yetişkinler için hazırlanmış manevi yönelimli grupla psikolojik danışma uygulamalarına yer verilmiştir. Kitapta Logoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Gerçeklik Terapisi, Pozitif Psikoloji, Hümanistik Psikoloji, Narrative Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Farkındalık Terapisi, Sanat Terapi gibi psikolojik danışma yaklaşımlarının psikospiritüel bir perspektiften nasıl ele alınabileceğinin örnekleri sunulmuştur. Kitabımızın ruh sağlığı çalışanlarına, psikolojik iyi oluşunu artırmak ve manevi gelişimini desteklemek isteyenlere değerli katkılar sağlaması dileğiyle.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: