Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ULUSLARARASI PAZARLAMADA GÜNCEL KONULAR ( ULUSLARARASI PAZARLAMADA GÜNCEL KONULAR )
Uluslararası Pazarlamada Güncel Konular
ULUSLARARASI PAZARLAMADA GÜNCEL KONULAR ( ULUSLARARASI PAZARLAMADA GÜNCEL KONULAR )
Barkod
: 9786254397462
Basım Yılı
: Eylül 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16,5x24
Sayfa Sayısı
: 246
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
32,40
Kazanılan Puan
97 NP
Bu ürünü 35 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Günümüzde önem kazanan küreselleşme olgusu doğrultusunda uluslararası pazarlama; ’’Küresel tüketici ihtiyaçlarının yerli ve uluslararası rakiplerden daha iyi şekilde belirlenmesi, karşılanması ve pazarlama faaliyetlerinin küresel çevrenin sınırlamaları çerçevesinde koordine edilmesidir. ’’ şeklinde tanımlanabilir. Bu nedenle ulusal pazarlama ile uluslararası pazarlama arasındaki önemli fark, kullanılan pazarlama araçlarında değil içinde faaliyet gösterilen ortamdadır. Uluslararası pazarlamada müşteriler yabancı ülkelerde olduğundan pazarlanan ürün veya hizmet devletler arası sınırları geçmek zorundadır. Bu da farklı yasal düzenlemeler, farklı para birimleri ve farklı ekonomik gelişmişlik düzeyleri ile farklı kültürel ortamlar ve yapılar anlamına gelmektedir.
İşletmelerin uluslararası pazarlarda yürüttükleri işletme faaliyetlerinin başarılı olabilmesinin temel şartı, uluslararası pazarlara uyum sağlayabilme gerekliliğinde yatmaktadır. Uluslararası pazarlama faaliyetlerine katılan her firma, politikasını yurt içindekinden farklı bir biçimde belirlemek durumundadır. Dış pazarlardaki müşterilerin istek ve ihtiyaçları, farklı bir çevreye mensup olmaları nedeniyle genellikle ve çoğunlukla yurt içindekinden çok farklıdır.
İşletmeler, uluslararası pazarlamanın kendilerinin genel bir faaliyeti hâline gelmesi nedeniyle büyümek ve yayılmak amacıyla özellikle ülkeler ölçeğinde ve farklı pazarlama karması uygulamaları ile kendi etkinliklerini artırmak durumundadır. Bu da uluslararası pazarlamada yeni tekniklerin ihtiyaca göre belirlenmesi, uygulanması ve geliştirilmesi ile mümkün olmaktadır.
Bu bağlamda kitapta; şu ana kadar anlatılan detaylar dahilinde, günümüzde uluslararası pazarlama bilim dalına önemli etkisi olabilecek güncel ve yeni konular, geniş ve perspektifsel bir bakış açısı ile ele alınıp açıklandıktan sonra sonuçları itibari ile yorumlanarak okuyucuya sunulmuştur.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: