Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
DİNLER ARASI DİYALOG ( KÜFRE AÇILAN KAPI )
Dinler Arası Diyalog Küfre Açılan Kapı
Yorumları oku
%25 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 262
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 21,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 15,75 TL
Kazanılan Puan
: 47 NP
Barkod
: 9786059661423
Basım Yılı
: Eylül 2016
Ürünün Tanıtımı

Ey Müslüman, tamamen Allah lafzı olan, bugüne kadar bir noktası bile değişmemiş olan Kur’an, tamamen konsüllerce ya da insanlarca yazılmış İncil ve Tevrat’la nasıl tartışırsın?


Sen ki o ayetleri öğretmek için, anlatmak için yola düşmüş Peygamberin (s.a.v), “İslam’ı tebliğ edin.” dediği şeklindeki ifadesini,bir kenara bırakıp, yani tebliğ etme mekanizmasından çıkıp, Papalık misyonunun parçası, hizmetkârı olmayı nasıl kabul edersin? Utanmadan, sıkılmadan dinler arası diyalog kandırmacasını kullanarak,masum insanları peşinden nasıl sürüklersin?


Bugün Markos, Matta, Luka ve Yuhanna adlı İncillerin hiç biri Hz. İsa’nın dilinde değil. İbranicenin bir kolu olan Aramice değil.Hepsi Grekçe. Buradan da anlaşılacağı gibi, “Bugün gerçek İncil budur”diyebileceğimiz bir ehli kitap yoktur. Acaba şeytan bunun neresinde?


İşte soru; dinler arası diyalog külli iradeyle, cüzi iradeyi karşılıklı oturtup, tartıştırıp nasıl bir sonuç çıkartacaksın? Bilmiyormusun ki, cüzi iradenin yaratıcısı, sahibi külli iradedir. Bütün bunları bile bile nasıl böyle bir işe soyunursunuz? Bilmeniz gereken; bilip de günah işleyenler, bilmeyerek günah işleyenlerden daha çok cezalandırılacaklardır.


Bütün bu misyonerlik çalışmaları yaşanırken, Amerika ve Vatikan, Batı ister sıcak, ister soğuk, ister ılık olsun nasıl olursa olsun sonuçta birileri var ki, savaş devam ediyor. Bir getirim (rant) var ki savaş var. Savaş varsa o zaman, bir rakip taraf olmalı. Olmalı ki ayakta kalınsın. Onun için düşmanın yaşaması lazım, böyle bir şey yoksa bile oluşturmak lazım.

Bu ürünü 175 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: