Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ZBİGNİEW BRZEZİNSKİ ( AMERİKAN GÜVENLİK POLİTİKASINDAKİ ROLÜ VE TÜRKİYE DEĞERLENDİRMELERİ )
Zbigniew Brzezinski
ZBİGNİEW BRZEZİNSKİ ( AMERİKAN GÜVENLİK POLİTİKASINDAKİ ROLÜ VE TÜRKİYE DEĞERLENDİRMELERİ )
Barkod
: 9786057634887
Basım Yılı
: Nisan 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 512
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
70,00
İndirimli Fiyatı
57,40
Kazanılan Puan
200 NP
Bu ürünü 32 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Türkiye’nin konumlandığı Yakın Doğu coğrafyasına büyük stratejistlerin ilgisi önceki yüzyıllarda olduğu gibi yaşadığımız yüzyılda da sürmektedir. Soğuk Savaş ve sonrasında müttefik veya hasım çeşitli başkentlerde mensup oldukları devletlerin milli güvenlik karargâhlarına yön veren bu stratejistlerin en tanınan ve etkili isimlerinden biri, kuşkusuz ABD’li stratejist Zbigniew Brzezinski’dir.

Uluslararası güvenlik politikaları uzmanı Dr. (E) Albay Levent Demirci bu incelemesinde, Brzezinski’nin Polonyalı bir mülteci ailesinin çocuğu olarak ABD’nin yönetim zirvesine sabırlı yolculuğunun ve dünyanın bu önemli emperyal gücüne yön veren Milli Güvenlik Kurumu’nda kendi ülkesinin çıkarları açısından ortaya koyduğu ve uygulattığı tezleri anlatmaktadır.

Prof. Dr. Hikmet Özdemir

Güç, barış, güvenlik, huzur ve istikrar; bireylerden devletlere, her kişinin ve oluşumun önem verdiği anahtar kavramlar. Peki bunlar kendiliğinden veya salt güçlü bir yöneticinin inançları yahut sihirli bir ideolojik reçetenin uygulanması ile gerçekleştirilebilir mi?

Elinizdeki kitap, milli güvenlik politikalarının oluşturulmasında ve uygulanmasında ne kadar karmaşık; bilgiye, gerçek verilere, deneyime; duygusallıktan uzak, olabildiğince objektif ve güçlü bir zekaya ve muhakeme yeteneğine dayalı ekip çalışmasıyla desteklenen siyasi liderliğe ihtiyaç bulunduğunu, ABD örneği ve bir büyük akademisyenin hayatı çerçevesinde somut örneklerle ortaya koymaktadır.

Eser, Türkiye’nin milli güvenliğinden sorumlu makamlar ve kendini bu konuda sorumlu hisseden bireyler için son derecede yararlı bilgi ve değerlendirmeleri, olabildiğince sade ve anlaşılır bir üslupla okuyucunun istifadesine sunmaktadır.

Prof. Dr. Sadi Çaycı

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: