Tükendi
KAPAT
Değerli Müşterimiz;

Yoğunluktan kaynaklı telefonlarımızda uzun süreli beklemeler yaşanabilmektedir.

info@nobelkitap.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
BİLGELİK ÖYKÜLERİ (  )
Bilgelik Öyküleri
BİLGELİK ÖYKÜLERİ (  )
Barkod
: 9789752636484
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 200
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3-5 iş günü temin
%23 İNDİRİM
Liste Fiyatı
6,02
İndirimli Fiyatı
4,64
Kazanılan Puan
14 NP
Bu kitabı 0,77 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 176 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Cennetin kapıları Bir zamanlar, Ne yapıp edip cennete gireceğim! diyen bir adam yaşardı. Adam, cennete girmek için fakirlere yardım eder, dostlarını akrabalarını gözetir, hayvanlara iyi davranırdı. Sabırlı olmanın faziletini hatırlayarak, beklenmedik zorluklar karşısında şikayet etmemeye çalışırdı.

İlim öğrenmek için ülke ülke gezerdi. Onun örnek davranışları yaşadığı şehri aşıp başka şehirlere kadar yayılmıştı. Fazla alçakgönüllü olduğu söylenemeyen bu adamın iki kusuru vardı: Birincisi, dikkatsizlik. Dikkatsizliği yüzünden kimi zaman gözünün önündeki ihtiyaç sahibi dostlarını görmez, fakirleri unutur, arkadaşlarının yardıma ve desteğe muhtaç durumlarını fark etmeyi başaramazdı. Kendisi de farkındaydı bu durumun, ancak diğer iyiliklerinin bu kusurunu örttüğüne inanırdı. Bu adamın bir başka kusuru da uykuya düşkünlüğüydü. Uykusu geldiğinde, gözü ne ilim sevdası, ne alçakgönüllülük, ne de başka bir iyilik görürdü. Bu kusurundan kurtulmak için gereken çabayı göstermez, ilk fırsatta kendisini uykunun kucağına atardı. . .

Bir gün bu adam öldü. Kendisini öteki âlemde buldu ve cennetin kapısına doğru ilerledi. Dünya hayatında yaptığı onca iyilikten sonra cennete alınacağından emindi. Ne var ki, cennetin kapıları hâlâ kapalıydı. Birden bir meleğin sesini işitti: Dikkatli ol! Cennetin kapıları birazdan açılacak. Kapı açıldığında hemen içeri gir, çünkü bu kapılar yüzyılda sadece bir kez açılır. Şimdi giremezsen bir asır daha beklemek zorunda kalırsın. Adam, böylece oraya oturup cennetin kapılarının açıldığı anı yakalamak için dikkatle beklemeye başladı. Fakat, bu iş sandığından daha zordu. Dünya hayatında önem vermediği dikkat yeteneği şimdi karşısında bir engel olarak duruyordu. Kendisine asırlar gibi gelen uzun bir süre bekleyişten sonra, başı öne doğru düştü. Göz kapakları bir anlığına kapandı. İşte tam o anda, cennetin kapıları açıldı.

O gözlerini yeniden açıyordu ki, kapılar tekrar kapandılar. Kapanırken çıkardıkları ses ise ölüyü bile uykusundan uyandıracak kadar şiddetliydi. . .

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: