Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
YÖNETİM SANATI ( YÖNETİM SANATI - BAŞARILI YÖNETİM VE YÖNETİCİLİK )
Yönetim Sanatı Yönetim Sanatı - Başarılı Yönetim ve Yöneticilik
Yorumları oku
YÖNETİM SANATI ( YÖNETİM SANATI - BAŞARILI YÖNETİM VE YÖNETİCİLİK )
%19 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 X 23,5
Sayfa Sayısı
: 482
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
Liste Fiyatı
: 42,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 34,02 TL
Kazanılan Puan
: 102 NP
Barkod
: 9786051338071
Basım Yılı
: Mayıs 2019
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

İlke olarak; bütün kamu kurumlarında ve işletmelerde üretilen mal ve hizmetlerin yönetimi bilgi ve bilime; insanların yönetimi ise bilgi, beceri ve birikime bağlıdır. Bu yüzden yönetim, bilimsel; yöneticilik ise beceriye dayalı sanatsal bir işlev ve etkinliktir. Her yönetici başarılı olabilmek için yönetim bilimine ve yöneticilik sanatına vâkıf olmak, bu konuda kendini yetiştirmek ve geliştirmek zorundadır.

Ancak; örgütsel yaşamda yöneticilerin uğraş alanı büyük oranda insandır. Çünkü her örgütte üretilen mal ve hizmetler, insanlar (çalışanlar) tarafından gerçekleştirilir ve insanlara sunulur. Bu yüzden örgütsel başarı, üretilen mal ve hizmetlerin etkili ve verimli yönetimi kadar, çalışanların da başarılı yönetilmesine bağlıdır. Bir örgütte (kurumda ve işletmede) çalışanları başarılı bir şekilde yöneten; onları işinde ve işyerinde memnun eden; mal ve hizmet üretimini de etkili ve verimli olarak gerçekleştiren bir yönetici, gerçek anlamda lider yöneticidir. Ancak insanlar, dünyada yönetilmesi en zor olan psikososyal varlıklardır. Bu yüzden insanı yönetmek bilgi, beceri ve birikime dayalı zor bir sanattır: Yönetim Sanatı.

Yazarın, 40 yıllık yönetim bilimi ve kamu yönetimi uzmanı olarak bürokratik, diplomatik ve akademik yönetim yaşamının birikimi sonunda yazmış olduğu YÖNETİM SANATI kitabı, 7. basımında çağdaş bilimsel gelişmelere uygun olarak yenilenmiş ve 9 bölüm daha eklenerek geliştirilmiş; yönetimin temel ilke ve işlevleri ile başarılı yöneticiliğin temel esas ve usulleri uygulamaya yönelik biçimde örnekler ve örnek olaylarla ayrıntılı olarak açıklanmış; konulara uygun fotoğraflarla da zenginleştirilmiştir.

İnanıyoruz ki; bu kitabı okuyup önerilen ilke ve yöntemleri uyguladığınızda, yönetim ve iş hayatınızda olumlu bir gelişme olacak, başarınıza katkıda bulunacaktır. Amacımız, kurumunuzda ya da işletmenizde Sizin başarılı bir “lider yönetici” olmanızdır.


Bu ürünü 729 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: