Sitemiz hakkında görüşlerinizi bildirmek ister misiniz?
Sitemizi değerlendiriniz
Görüş ve Önerileriniz
kapat
40. YILA ÖZEL NOBEL YAYIN GURUBU KİTAPLARINDA %40 İNDİRİM
Sepetinizdeki tüm ürünler silinecek. Onaylıyor musunuz?
Toplam Tutar0,00₺
Sepete Git

Yirmi Birinci Yüzyıl’da Kapitalizm Küresel Kapitalizm Neden Tekliyor? Nasıl Tamir Edilebilir?

Serbest Kitaplar
0 Yorum

Barkod
9786259942186
ISBN
978-625-994-218-6
Sayfa Sayısı
270 Sayfa
Ürün Ebatı
16 x 24 (cm)
Dil
,
Cilt Durumu
Ciltsiz
Baskı Sayısı
1
Basım Yılı
6.2024
Kitap Boyutu
Normal Boy
Yazarlar

Favorilere Ekle
Paylaş

%18
indirim
222,00
182,04
Kazanılan Puan: 546 NP Yaklaşık 1-3 iş gününde temin 45,51₺'den başlayan taksit avantajı
Sepet tutarı 500₺ ve üzeri olan siparişlerinizde kargo ücretsiz
Kargo ödeyen kitaplardan birini sepetine ekle tüm siparişin ücretsiz kargo olsun.
Kargo ödeyen kitaplar için tıklayın.
Kitap Hakkında
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar

Küresel kapitalizm, sürekli artan ve derinleşen eşitsizlikle ciddi bir sıkıntı içinde ve bu durum, kapitalizme olan halk desteğini zayıflatıyor. Bu anti-kapitalist eğilim ve artan küreselleşme karşıtı duyarlılık, Birleşik Krallık'ta Brexit'e yol açtı ve Donald Trump'ın ABD başkanlığına seçilmesine neden oldu.

Uluslararası alanda tanınmış ekonomist Dr. Donghyun Park, Yirmi Birinci Yüzyıl'da Kapitalizm adlı eserinde, iklim değişikliği ve aşırı yoksulluk gibi küresel sorunlarla mücadele etmek için kapitalizmin daha etkin kullanılmasının gerekliliğini net bir dille anlatıyor. Kapitalizmi haksız eleştirilere karşı savunan Park, zenginlik ve istihdam yaratmanın yanı sıra insanlığın ilerlemesine katkıda bulunan girişimci kapitalizmin önemini ortaya koyuyor. Yazar, kendi çıkarlarına hizmet eden finans sektörünü reforme etmenin ve hükümetin ekonomik rollerini büyümeyi teşvik edecek şekilde yeniden yapılandırmanın, kapitalizmin canlılığını geri kazanmak için hayati olduğunu belirtiyor. Bu kitap, ekonomi veya finans alanında herhangi bir bilgisi olmayan okuyucular için bile anlaşılır ve açık diliyle önemli bir kaynak olacaktır.

Kitap Hakkındaki Övgüler

“21. Yüzyıl’ın kapitalist ekonomisi küreselleşmenin yanı sıra küreselleşmeye karşı tepkiyle de kendini belli ediyor. Radikal teknolojik değişimi de karakterize ediyor, ama aynı zamanda durağan verimliliği de. Hepsinden önemlisi de, Çin ve Asya'nın yükselişi ile onların mevcut düzene meydan okumasıyla tanımlanıyor. Donghyun Park bu kitapta söz konusu karmaşık manzarada gezinme konusunda takdire şayan bir iş çıkarıyor.”
– Barry Eichengreen
George C. Pardee & Helen N. Pardee Kürsüsü, İktisat ve Siyaset Bilimi Profesörü, California Üniversitesi, Berkeley


“Bu aydınlatıcı ve zamanlaması iyi kitap, 21. Yüzyıl’da kapitalizme gösterilen tepkinin bir yorumunu sunuyor. Uygulamalı iktisat ve finans alanında geniş saha ve araştırma deneyimine sahip tecrübeli bir ekonomist olan Donghyun Park, çok sayıda örnek yardımıyla bu karşı tepkinin dinamiklerini gözden geçiriyor ve olası çözüm yollarını özetliyor. Kapitalizm mükemmel olmaktan uzaktır ve küresel sorunların sorumluluğunu da kısmen üstlenmek zorundadır. Ancak kitabın temel argümanı, başarısız olanın kapitalizmin bizatihi kendisi değil, 21. Yüzyıl’ın tuhaf biçimde deforme olmuş kapitalizmi olduğudur. Daha spesifik olarak, kapitalizm, artık kapitalizmin sermayeyi girişimcilere ve şirketlere kanalize eden değerli bir aracı olmaktan çıkmış olan finans sektörü tarafından ele geçirilmiştir. Finans sektörü, bunun yerine, körü körüne kâr peşinde koşması 2008'de dünya ekonomisini neredeyse mahveden, kendi kendine hizmet eden bir ejderha haline gelmiştir. Bu kitap akademisyenler, lisansüstü öğrenciler ve uygulayıcılar için temel bir referans olmalıdır.”
– Joshua Aizenman
Robert R. and Katheryn A. Dockson İktisat ve Uluslararası İlişkiler Kürsüsü Başkanı ve Uluslararası İlişkiler ve İktisat Profesörü, South California Üniversitesi


“Yirmi Birinci Yüzyıl’da Kapitalizm, modern kapitalizmin temel güçlü yönleri ve zayıflıklarının samimi, kışkırtıcı ve tutkulu bir tartışmasıdır. Dr. Donghyun Park, kapitalizm bizim istediğimiz kadar iyi işlemese de çözümün, onu çöpe atmak yerine, düzeltmek olduğunu savunuyor; zira alternatifler çok daha kötü. Piyasa başarısızlıklarının –ve de hükümet başarısızlıklarının– çok ihtiyaç duyulan ve zamanlaması isabetli bir analizi olan eser, bazı durumlarda daha az değil daha fazla kapitalizme ihtiyacımız olduğu sonucuna varmaktadır.”
– Sergey Guriyev
Baş Ekonomist, Avrupa Yeniden Yapılanma ve Kalkınma Bankası


“Kapitalizm şu anda kamuoyunun savaş alanında kuşatma altındadır. Kapitalizm, eşitsizlikten çevresel bozulmaya ve insanlık dışı yoksulluğa kadar, bugün dünyayı rahatsız eden neredeyse tüm büyük sorunların sorumlusu olarak görülmektedir. Özellikle de yaygın ve büyüyen eşitsizlik, fırsat eşitliğine olan yaygın inancın altını oyarak demokratik, toplumsal açıdan yararlı kapitalizmin temellerini sarsmaktadır. Bununla birlikte, yayınlanmış çok sayıda çalışması olan bir araştırmacı iktisatçı olan Dr. Donghyun Park'ın bu etkileyici ve aydınlatıcı kitabı, girişimci kapitalizmin insanlığın en acil sorunlarına yönelik çözümün merkezî bir parçası olmaya devam ettiğini ikna edici bir şekilde savunmaktadır. Bu iddia, gerçek dünyadan ilginç ve konuyla ilgili çok sayıda örnekle desteklenmektedir. Kapitalizmi, toplumsal faydayı teşvik eden özel kişisel çıkara dayalı Adam Smith'çi köklerine döndürmek, devletin ve finansal sistemin ekonomideki rolünün reforme edilmesini gerektirmektedir. Kitap, daha iyi bir kapitalizm ve daha iyi bir yarın için her türlü nedenin mevcut olduğu sonucuna varmaktadır.”
– Otaviano Canuto
Genel Müdür, Dünya Bankası Grubu ve Bağlı Kuruluşlar Yönetim Kurulu

“Dr. Donghyun Park, önde gelen ekonomik teorileri, canlı verileri ve gerçek zamanlı politika analizlerini birleştirebilen, Asya'da önde gelen ve nadir bir ekonomisttir. Yirmi Birinci Yüzyılda Kapitalizm, Dr. Park'ın yeryüzündeki ekonomilerin heterojen yörüngelerine ve modern kapitalist sistemin daha önemli mekanizmalarına dair kapsamlı bir anlayış sağlayan usta işi bir kitaptır. Karşılaştırmalı iktisadî sistemler, küresel ekonomi ve uluslararası kalkınmayla ilgilenenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.”
– Yasuyuki Sawada 
Baş Ekonomist, Asya Kalkınma Bankası, İktisat Profesörü, Tokyo Üniversitesi


“Donghyun Park, kapitalizmin büyük ölçüde –finans mühendisliğinde olduğu gibi– sermayeye çok fazla vurgu yapılması ve –devlet korumacılığında olduğu gibi– başkentlere çok fazla vurgu yapılması nedeniyle, kötü bir üne kavuştuğunu açıkça belirtmektedir. Park, esasen girişimcilikle ilgili bir olgu olan gerçek kapitalizmin dünya çapında insanların büyük çoğunluğunun karşılaştığı sorunların çözümü için gerekli olduğuna dair çarpıcı bir gerekçe ortaya koymaktadır.”
– Adam S. Posen
Başkan, Peterson Uluslararası İktisat Enstitüsü

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 50₺ ve üzerinde olmalıdır.
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin182,04 ₺182,04 ₺
2 Taksit91,02 ₺182,04 ₺
3 Taksit60,68 ₺182,04 ₺
4 Taksit45,51 ₺182,04 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin182,04 ₺182,04 ₺
2 Taksit91,02 ₺182,04 ₺
3 Taksit60,68 ₺182,04 ₺
4 Taksit45,51 ₺182,04 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin182,04 ₺182,04 ₺
2 Taksit91,02 ₺182,04 ₺
3 Taksit60,68 ₺182,04 ₺
4 Taksit45,51 ₺182,04 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin182,04 ₺182,04 ₺
2 Taksit91,02 ₺182,04 ₺
3 Taksit60,68 ₺182,04 ₺
4 Taksit45,51 ₺182,04 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin182,04 ₺182,04 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin182,04 ₺182,04 ₺
Kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olabilirsiniz.
Nobel Akademik Yayıncılık Eğitim Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. Kültür Mah. Mithatpaşa Cad. No : 74 B- 01/02 Kızılay / Çankaya / Ankara
  2022 Copyright ©nobelkitap.com
  Tüm hakları saklıdır | Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL sertifikası ile güvende.
 • Troy
 • Card Finans
 • Word Card
 • Bonus Card
 • Maximum Kart
 • PTT
 • Havale
 • Master Card
 • Visa Card
Mesajınızı Bırakın

Mesajınız iletildi

En kısa sürede size dönüş yapılacaktır

x
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler konumlandırmaktayız.
Çerez Politikamız