Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YENİ DENİZ MECMUASI SAYI: 3 EYLÜL 2016 (  )
Yeni Deniz Mecmuası Sayı: 3 Eylül 2016
YENİ DENİZ MECMUASI SAYI: 3 EYLÜL 2016 (  )
Barkod
: 3990000044624
Basım Yılı
: Ağustos 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 25.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 216
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 2-5 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
14,85
İndirimli Fiyatı
12,62
Kazanılan Puan
38 NP
Bu kitabı 2,10 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 136 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yeni Deniz Mecmuası’nın 216 sayfa hacmindeki 3. sayısı Orhan Veli’nin “Gemliğe Doğru” adlı şiiriyle açılıyor. Kapak konusu ise Cevat Ülkekul, Gülşah Çeliker ve Bedia Ceylan Güzelce’nin kaleme aldığı “Denizlerde İzi Silinmeyen Kaptan Piri Reis”.

Derginin dosya konusunda Turgut Yüksel’in imzası var. Yüksel, Sait Faik hikâyelerindeki balık avlarını inceliyor. Selim İleri, Oktay Rifat’ın ve bir ihtiyar yalının peşinden gidiyor. Emin Nedret İşli’nin arşivinden hazırlanan “Albüm” sayfalarında ise deniz banyoları, deniz hamamları ve yüzmek hakkında kitaplar var. A. Ömer Türkeş, edebiyatımızdaki vapurları “Romanlardan Duyulan Vapur Düdükleri” yazısıyla anlatıyor. Ömer Durmaz okuru Denizyolları’nın ilk kadrolu grafik tasarımcısı Gülümser Aral Üretmen ile tanıştırıyor. Delal Arya ise bir konteyner gemisiyle Afrika denizlerinde yaptığı yolculuğu yazdı. Nejat Tarakçı inzivaya çekilmiş insanlara benzettiği deniz fenerlerinin hikâyelerini ve Türkiye’nin ilk deniz feneri müteahhidi Orhan Kızıldemir’i anlatıyor.

Dergide yer alan diğer konu başlıkları ve yazarlar şöyle:

-Karadeniz’de Sürekli Barışın Anahtarı: Montreux (Cem Gürdeniz), Hipokrates’ten Bugüne Soğuk Suyun Cazibesi (Sargun A. Tont), Denizcilik ve Tematik Filateli Koleksiyonu (Ali Can Ertuğrul), 16. Yüzyılda Kostantiniye’den İskenderiye’ye Ticaret Gemisiyle Yolculuk (Ömer Bozkurt), Deniz Bilimlerinde Neredeyiz? Nereye Gitmeliyiz? (Emin Özsoy), Amerika ve Osmanlı’nın Akdeniz’de Başlayan Seyir Defteri (Burcu Bostanoğlu), Nerede Benim Eski Vapurlarım? (Artun Ünsal), 18. Yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu’nda İç ve Dış Deniz Ticareti (Daniel Panzac), Caligula’nın Saray Gemileri (Nalan Fırat) , Kazazede Gulli’nin Hayatta Kalma Sırrı (Tunca Arslan), Atatürk’ün Yatı Diye Bilinen Rüya’nın Hazin Öyküsü (Sait Keresteci), İki Deprem Bir Amiral (Deniz Mehmet Irak), Cemil Kavukçu’nun Maviye Boyanmış Sular’ı (Cemre Cemri)

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: