Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TÜKETİCİ DAVRANIŞLARI ( TÜKETİCİ DAVRANIŞLARI )
Tüketici Davranışları
TÜKETİCİ DAVRANIŞLARI ( TÜKETİCİ DAVRANIŞLARI )
Barkod
: 9786254064975
Basım Yılı
: Ekim 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 500
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
46,00
İndirimli Fiyatı
37,26
Kazanılan Puan
112 NP
Bu ürünü 286 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu kitap, tüketici davranışlarını hem kuramsal hem de uygulamaya ışık tutmaya çalışarak inceleyen bir yayın. Ek olarak kitabın sonunda yer alan “Sözlük” ünitesi, bu konuda büyük bir boşluğu dolduracak. Kitap, tüketici davranışları sorunlarına bilimsel bir açıdan yaklaşılan, sade bir dil ile yazılmış bir kaynak niteliğinde. Konuların en yalın hâlleri ile sunulması ve örneklerle zenginleştirilmesi dikkat çekici. Kuşkusuz bu çalışma, tüm bu özellikleri ile pazarlamayı öğrenme yolunda olan öğrenciler için bir başvuru kitabı olacak niteliktedir. Başta bu yararlı kitabın içeriğini oluşturan ve geniş bir katılımı sağlayan editörler olmak üzere katkıda bulunan herkesi kutlar ve başarılarının devamını dilerim. Prof. Dr. Yavuz ODABAŞI, Anadolu Üniversitesi, Emekli Öğretim Üyesi “Tüketici davranışı”, pazarlama bilim disiplini içinde yer alan en karmaşık konulardan bir tanesidir. Pazarlama akademisyenleri konuyu her yönüyle incelemeyi sürdürüp satın almanın en ince ayrıntılarını irdelemeye devam ediyorlar. Editörlüğünü Öğr. Gör. Mehmet Akif Çakırer ve Doç. Dr. Sezer Bozyiğit’in yaptığı “Tüketici Davranışları” kitabı, konuyla ilgili çok sayıda değerli akademisyenin her biri güncel kaynaklarla yazılmış çeşitli bölümlerden oluşan önemli bir başucu kitabı olarak bizlere ulaştı. Konuyla ilgili akademisyen ve uygulamacılar için son derece yararlı bir kaynak. Hem editörleri hem de yazarları gönülden kutlarım. Prof. Dr. İbrahim KIRCOVA, Yıldız Teknik Üniversitesi Tüketim asıl olarak mahalle baskısını kullanıyor. Bunun temeli de “Dünyanın geri kalanının yaptığını yapmaz veya aldığını almazsak kendimizi dışlanmış hissedeceğimiz. ” argümanına dayanıyor. Fark o kadar açık ki ötekiler tarafından “görünebilen” insan ile tuvaletteki “görünmez” insan arasındaki fark gibi bu. Nasıl desek, aynı insan değil. Neden değil? İşte burada davranış bilimleri devreye giriyor. . .

Karar bilimi. Neden öyle düşünüyoruz? Neden öyle davranıyoruz? Verdiğiniz kararların arkasındaki gerçek motivasyon ne? Akıllı insanlar neden aptalca hatalar yapar? “Bilmiyorlar, ama yapıyorlar. ” Karl Marks’ın Kapital’de dile getirdiği bu söylem, ideoloji tanımının yıllar boyunca en önemli aydınlatıcılarından oldu. Bugün için; “Düşünmüyorlar, sadece alıyorlar”, desek. . .

Bakalım neden böyle oluyor, bu değerli çok yazarlı, çok bakışlı çalışmayı okuyup öğrenelim. . .

Prof. Dr. Uğur BATI, İletişim Bilimleri ve Karar Bilimi Uzmanı Ülkemizde ve dünyada ortaya çıkan değişimler birçok farklı alana olduğu gibi tüketici davranışlarına da doğrudan veya dolaylı olarak etki etmektedir. Ortaya çıkan değişimler karşısında tüketicilerin istek ve talepleri de farklılaşabilmektedir. Bu anlamda talep yaratmak ve talebi yönetmek için uğraşan pazarlama yöneticileri, rakipleri karşısında proaktif hareket etmelidirler. Proaktif hareket etmesini beklediğimiz geleceğin pazarlama yöneticilerinin yetişmesine katkı sağlayacak olan bu kitap, sadece pazarlama alanında öğrenim gören öğrencilere değil, alaylı olan veya farklı disiplinlerden gelip pazarlama alanında çalışan veya çalışacak kişilere de önemli bir bilgi birikimi sağlayacak ve perspektif açacak niteliktedir. Bu kitabın oluşumunda emeği geçen değerli editör arkadaşlarımızla birlikte, yazdıkları bölümlerle ilgili yazına değer katan genç akademisyenlerimizi de katkılarından dolayı kutlarım. Prof. Dr. Erkan ÖZDEMİR, Uludağ Üniversitesi Pazarlama biliminin odak noktasını oluşturan tüketici davranışları konusuna ilişkin teorik bilgilerin güncel örnekler ve vaka analizleriyle desteklendiği, titiz bir çalışmanın ürünü olan bu eseri, alana ilgi duyan herkesin keyifle okuyacağına eminim. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Prof. Dr. Gülpınar KELEMCİ, Marmara Üniversitesi

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: