Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TEFEKKÜR DÜŞÜNMENİN FAZİLETİ ( O, GÖKLERDE VE YERDE NE VARSA HEPSİNİ, KENDİ KATINDAN (BİR LÜTFU OLMAK ÜZERE) SİZE BOYUN EĞDİRMİŞTİR. ELBETTE BUNDA DÜŞÜNEN BİR TOPLUM İÇİN İBRETLER VARDIR. (CASİYE/ 13) )
Tefekkür Düşünmenin Fazileti O, göklerde ve yerde ne varsa hepsini, kendi Katından (Bir lütfu olmak üzere) size boyun eğdirmiştir. Elbette bunda düşünen bir toplum için ibretler vardır. (Casiye/ 13)
Yorumları oku
TEFEKKÜR DÜŞÜNMENİN FAZİLETİ ( O, GÖKLERDE VE YERDE NE VARSA HEPSİNİ, KENDİ KATINDAN (BİR LÜTFU OLMAK ÜZERE) SİZE BOYUN EĞDİRMİŞTİR. ELBETTE BUNDA DÜŞÜNEN BİR TOPLUM İÇİN İBRETLER VARDIR. (CASİYE/ 13) )
Yayınevi:
%30 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 165
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 16,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 11,20 TL
Kazanılan Puan
: 34 NP
Barkod
: 9786055094270
Basım Yılı
: Haziran 2014
Ürünün Tanıtımı

Bir anlık/saatlik tefekkür, doğrusu bir yıllık nafile ibadetten üstündür. (Hadis-i Şerif) Kaldı ki Yüce Rabbimizin Kitabında; tefekkür, düşünme, ibret alma, dikkatli ve titiz olarak incelemeyle ilgili olarak çok teşviklerde bulunulmuş ve buna ilişkin hükümler yer almıştır.


Yüce Allah şöyle buyurmuştur: Onlar ayakta dururken, otururken, yanları üzerine yatarken (her vakit) Allahı anarlar, göklerin ve yerin yaratılışı hakkında derin derin düşünürler (ve şöyle derler:) Rabbimiz! Sen bunu boşuna yaratmadın. (Âl-i İmran, 3/191. )


Rasulullah (sallallâhu aleyhi vesellem) şöyle buyurdu: Allahın yarattığı varlıklar hakkında düşünün/ tefekküre dalın. Ancak Allahın zatı hakkında tefekküre dalmayın/düşünmeyin. Çünkü siz gerçekten gereğince Allahı takdir edemezsiniz.


Bu kitabımızda; tefekkürün önemini, değer ve faziletini gerek âyetler ve gerekse hadislerle açıklamaya gayret göstereceğiz.

Bu ürünü 232 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: