Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
SİNYALLER VE SİSTEMLER ( SİNYALLER VE SİSTEMLER: DÖNÜŞÜM YÖNTEMLERİ VE MATLAB KULLANARAK ÇÖZÜMLEME / SİGNALS AND SYSTEMS: ANALYSİS USİNG TRANSFORM METHODS & MATLAB )
Sinyaller ve Sistemler
SİNYALLER VE SİSTEMLER ( SİNYALLER VE SİSTEMLER: DÖNÜŞÜM YÖNTEMLERİ VE MATLAB KULLANARAK ÇÖZÜMLEME / SİGNALS AND SYSTEMS: ANALYSİS USİNG TRANSFORM METHODS & MATLAB )
Barkod
: 9786051333236
Basım Yılı
: Mayıs 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5x23,5
Sayfa Sayısı
: 816
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
115,00
İndirimli Fiyatı
93,15
Kazanılan Puan
279 NP
Bu ürünü 8262 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Sinyaller ve Sistemler: Dönüşüm Yöntemleri ve MATLAB kullanarak Çözümleme’nin ikinci basımı üzerinde, kitabın ayırdedici özelliği olan temel uygulamalar ve teori üzerindeki vurgu korunarak, geniş çaplı bir güncelleme çalışması yapılmıştır. Bu klasik eser, lisans seviyesinde hem üçüncü sınıf hem de son sınıf öğrencilerine hitabedebilecek bütün temel sinyal ve sistem konularını ve çözümleme yöntemlerini geniş kapsamlı bir şekilde içermektedir. Bu kitap aynı zamanda, bir dönemlik lisans üstü seviyesindeki genel kapsamlı bir ders için de kullanılabilir. İkinci Basımın Öne Çıkan Özellikleri: •Konular daha modüler bir şekilde düzenlenmiştir. On bölüm matematiksel ilkelerin ve teorilerin altını çizerken; 6 bölüm, dönüşüm yöntemlerinin gerçek hayat problemleri üzerinde uygulanmasına odaklanmıştır. Bu düzenleme şekli, konuları işlerken ve sıraya koyarken esneklik sağlamaktadır. •Gerçek uygulamalar üzerine dört ayrı bölüm eklenmiştir: oFrekans Tepkisinin Çözümlenmesi oİletişim Sistemlerinin Çözümlenmesi oSüzgeçlerin Çözümlenmesi ve Tasarımı oDurum Uzayı Çözümlemesi •Sistemlerin matematiksel modelleri, çift yönlü Laplace ve z dönüşümü gibi bir çok konunun kapsamı genişletilmiştir. •Fourier çözümlemesinin hem sürekli hem de ayrık zamanda teorik temellerinin anlaşılmasında dikgenlik ilkesinin önemi daha kuvvetli bir şekilde vurgulanarak anlatılmıştır. •Diğer dönüşümleri ve bazı sık kullanılan sinyal işleme tekniklerini yaklaşık olarak uygulayabilmek için ayrık Fourier dönüşümünün kullanılması konusu daha geniş kapsamlı açıklanmıştır. •Bir çok yeni MATLAB örneğine yer verilmiştir. •Zengin bir alıştırma havuzu sunulmuştur. Daha kolay ve yanıtı verilmiş alıştırmaların yanına, daha zorlayıcı yeni problemler eklenmiştir. •Kitabın kullanımına yöenlik ek kaynaklar için, internet sayfası bulunmaktadır: www. mhhe. com/roberts İÇİNDEKİLER Bölüm 1: Giriş Bölüm 2: Sürekli-Zamanlı Sinyallerin Matematiksel Anlatımı Bölüm 3: Ayrık-Zamanlı Sinyallerin Anlatımı Bölüm 4: Sistemlerin Anlatımı Bölüm 5: Zaman-Alanında Sistem Çözümlemesi Bölüm 6: Sürekli-Zamanlı Fourier Yöntemleri Bölüm 7: Ayrık-Zamanlı Fourier Yöntemleri Bölüm 8: Laplace Dönüşümü Bölüm 9: z Dönüşümü Bölüm 10: Örnekleme ve Sinyal İşleme Bölüm 11: Frekans Tepkisi Çözümlemesi Bölüm 12: İletişim Sistemleri Çözümlemesi Bölüm 13: Laplace Sistem Çözümlemesi Bölüm 14: z Dönüşümü Sistem Çözümlemesi Bölüm 15: Süzgeç Çözümlemesi ve Tasarımı Bölüm 16: Durum Uzayı Çözümlemesi Ekler Kaynaklar Dizin McGraw Hill

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: