Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ORTAK YAŞAMA SANATI ( UZLAŞMA KÜLTÜRÜ )
ORTAK YAŞAMA SANATI ( UZLAŞMA KÜLTÜRÜ )
Barkod
: 9786058390355
Basım Yılı
: 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 288
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
16,00
Kazanılan Puan
48 NP
Kategoriler
Bu ürünü 73 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bizi böylesi bir çalışmayı yapmaya yönelten asıl sebep, bireysel ve toplumsal plandaki huzursuzluk va çatışmalardır. Bireyin Dünya’ya geliş amacını tam olarak kavrayamayan veya Dünya’nın evren içindeki işlevini idrak edemeyen kimi muhteris insanlar, öylesine anlamsız, amaçsız ve ağır çatışma ve didişmelere gitmektedirler ki şu fani Dünyayı hem kendilerine hem de çevresindeki insanlara zindan etmektedirler.

Oysa, insan olarak en asli işimiz, yine insan kalmak ve her iki dünyayı doğru anlanılandınp ebedi hayata geçiş yapmak olmalıdır. Bireysel ve toplumsal, aynşma, çatışma ve kutuplaşmalann Dünya’nın hiçbir yerinde huzur getirmediği açıktır. Bizim temel ihtiyacımız, ortak yaşama sanahnı öğrenip uygulamak ve uzlaşma kültürünü oluşturmaktır. Eseri hazırlamadaki ikinci amacımız ise, genel okuyucu kitlesinin eline aldığmda zevkle ve kolaylıkla okuyabileceği bir kitap oluşturmaktır. Nitekim, hepimiz bize yeni bilgiler öğreten bir kitabı haz duyarak okumayı da isteriz.

Elinizdeki mütevazı eser, 2000’li yıllardan itibaren kaleme alınmış ve çeşitli dergilerde yayımlanmış yazılarıma içinden bir şeçki yapılarak oluşturulmuştur. Yazıların ortak noktası; hayat, insan ve toplumdur. insanın bireysel huzur ve mutluluğu, toplumun bir arada güven ve refahıdır. Ana vurgumuz; “bir“lilden dirliğe ulaşmak ve ortak yaşama kültürüne kavuşmaktır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: