Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KARŞILAŞTIRMALI EĞİTİM SİSTEMLERİ (  )
Karşılaştırmalı Eğitim Sistemleri
Yorumları oku
Yayınevi:
%19 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 210
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 27,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 21,87 TL
Kazanılan Puan
: 66 NP
Barkod
: 9786056516627
Basım Yılı
: 2017
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Bizzat yazarının “Ben bu kitabı çok sevdim; o yüzden kendim yazmış olsam büe tekrar tekrar okuyup yararlanıyorum ve ufkumu geliştiriyorum. Eğitimi bu kitabi göz atarak daha iyi anlıyorum ve belli başlı sorunlara dair bir anlamlandırma yapabiliyorum. “ dediği bir kitapla karşı karşıyasınız. İster öğrenci olun ister öğretmen, ister idareci hatta bakan olun fark etmez bu kitabı lütfen siz de okuyun ki, eğitime dair sahip olduğunuz bilinç artsın.
Bu kitabı okuyunca fark edeceksiniz ki eğitimin dünkü hali ile bugünkü hali şaşırtıcı bir şekilde benzeşmektedir. Bir ülkenin eğitim sistemine dair bilgi sahibi olmanın o ülkeyi tanımak olduğunu da göreceksiniz. Özellikle Türkiye’deki eğitim sistemine ve sorunlarına dair bu kitaptan yararlanarak yapacağınız bir anlamlandırma muhakkak olacaktır.
Öğretmenler, lisans, master, doktora öğrencileri, eğitim fakültesi öğretim elemanları, ilgili yetkililer, lütfen bu kitabı okuyun.


Bu kitap öncelikle Türkiye’de Karşılaştırmalı Eğitim’in bir bilim dalı olarak gelişmesi için için yazılmıştır. Kitapta, ABD, dağılan SSCB, Japonya, Fransa, Almanya, İngiltere, Danimarka ve isveç gibi gelişmiş sekiz ülkenin eğitim sistemleri ve deneyimleri irdelenmektedir.


Karşılaştırmalı Eğitim, bir disiplin olarak dünyada birçok ülkede eğitime dair yapılan sistem kurma ve geliştirme çalışmalarında çok önemli katkılar sağlamış bir alandır.


Türkiye’de de eğitim sistemi değişik zamanlarda değiştirilmeye çalışılmıştır. Ne yazık ki Türkiye’de İkinci Meşrutiyeti takip eden dönem ve cumhuriyetin ilk yılları hariç tutulursa eğitimi değiştirmeye yönelik çalışmalar, Karşılaştırmalı Eğitim’in bir disiplin olarak birikimlerinden ve sunduğu yaklaşımlardan yoksun bir şekilde gerçekleştirilmiştir.


Eğitim sisteminde girişilen çalışmalardaki (projeler) başarısızlığın temelinde büyük ölçüde Karşılaştırmalı Eğitim’in bir bilim dalı olarak sunduğu temel yaklaşımlara ve birikimlere karşı sergilenen duyarsızlık yatmaktadır.
Bu düşünceyle elinizdeki kitapta sunulan bilgi ve değerlendirmelerin, Türk eğitim sisteminde başka ülkelerin deneyimlerinden yararlanarak yapılacak yeniliklerin daha kontrollü ve temelli olabilmesine katkılar sağlayacağı beklenmektedir.

Bu ürünü 105 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: