Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İSLAM HUKUK OKULLARI VE SEKİZ BÜYÜK İMAM (  )
İslam Hukuk Okulları ve Sekiz Büyük İmam
İSLAM HUKUK OKULLARI VE SEKİZ BÜYÜK İMAM (  )
Barkod
: 9789756189047
Basım Yılı
: Temmuz 2006
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14.5 x 21.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 822
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
27,78
İndirimli Fiyatı
22,78
Kazanılan Puan
68 NP
Bu kitabı 3,80 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 429 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Muhammed Ebu Zehra 1898 yılında Mısır’ın El-Mahalletü’l-Kübra mıntıkasında dünya’ya gelmiştir.


Dindar ve tanınmış bri aileye mensubtu. Öyleki; murisi evvellerinden olduğu Şeyh Mustafa Ebu Zehra eş-Şeştavi’nin kabri bugün bile çok müslüman tarafından ziyaret edilegelmektedir.


Çocuk yaşlarda ilim tedris etmeye başlayan Ebu Zehra Kur’an hafızı olduktan sonra dini ilimleri tamamlamış ve müspet ilimlerin de tahsilini yapmıştır. 1913 yılında el-Camiü’l-Ahmediye Medresesinde okurken temayüz etmiş, onbeş yıl okumadan El-Ezher’den mezun olmuştur.


Daha sonra 1916 yılında Medresetü’l-Kada es-Şer’i (Şer’i Hukuk Yüksek Okulu) ye girerek 1925 yılında mezun olmuş ve aynı okulda kendisine öğretim görevi verilmiştir.


Ebu Zehra 1933 yılına kadar bu okulda görev yaptıktan sonra Camiu’l-Ezher’in öğretim üyeliğine getirilmiş, göreve başlamasından bir yıl sonra Kahire Üniversitesi (Birinci Fuat Üni. ) ne tayin edilmiş ve bu Üniversitede Profosörlük ünvanını almıştır. Aynı Üniversitenin Hukuk Fakültesinin Dekanlığını da yapan Ebu Zehra 1958 yılında Emekli oluncaya kadar burada görevde kalmıştır.


İslam Hukuku alanı başta olmak üzere değişik konularda kırk’tan fazla telif eser (hemen hepsi neşredilmiş) yüzlerce konferans konuşması ve makale sahibi olan Muhammed Ebu Zehra’nın elinizdeki bu “İslam Hukuk Okulları“ kitabı, bütün dünyada çok iyi bilinen ve birçok yabancı dile çevrilen ilmi çalışmalarından biridir. Özellkle İslam Tarihinde derin bir iz bırakmış, mührünü vurmuş olan Sekiz Büyük İmam’la ilgili; pek çok araştırmacıya kaynak olmuş, tarafsız, uzun, titiz ve gayur çalışmaları her türlü takdirin üzerindedir.


Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir çok önemli eseri tercüme edilerek yayınlanan ve El-Ezher’in İslam Akademisi daimi üyeliğine getirilmiş olan Prof. Muhammed Ebu Zehra 1974 yılında Mısırda hakka yürümüştür.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: