Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
HİTİTÇE - TÜRKÇE TÜRKÇE - HİTİTÇE BÜYÜK SÖZLÜK (  )
Hititçe - Türkçe Türkçe - Hititçe Büyük Sözlük
HİTİTÇE - TÜRKÇE TÜRKÇE - HİTİTÇE BÜYÜK SÖZLÜK (  )
Barkod
: 9786059636032
Basım Yılı
: 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 1003
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
111,11
İndirimli Fiyatı
100,00
Kazanılan Puan
300 NP
Bu kitabı 16,67 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 182 kişi görüntüledi.

Ahmet Ünal Uşak doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi ve Yüksek Öğretmen Okulunda Tarih, Arkeoloji, Hititoloji ve Pedagoji tahsili yapmış ve tarih öğretmenliği sertifikası almıştır. Aynı üniversitede bir yıl asistanlık yaptıktan sonra Münih Üniversitesinde eskiçağ tarihi, Hititçe, Akadca, Yunanca, Latince ve Genel Dilbilim okumuş ve Hitit tarihiyle ilgili doktorasını vermiştir. Alexander von Humboldt Bursuyla iki yıl doktora üstü bilimsel çalışmalar yapmıştır. 1975’ten beri itibaren Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde Hititoloji kürsüsünde görev yapmış, 1979’da aynı kürsüde doçent olmuştur. 1982-1985 yıllarında Münih Üniversitesinde misafir doçentlik yapmış;hocası Annelies Kammenhuber’in çıkarmakta olduğu Hititçe sözlük projesine katılmıştır. 1985-1988 yıllarında Chicago Üniversitende görev yapar, gene oradaki sözlük projesinde çalışırken, 1988’de Münih Üniversite tarafından kaydı hayat şartıyla Hititoloji ve Eski Anadolu Dilleri profesörlüğüne atanmış ve emekli oluncaya kadar bu görevde kalmıştır.


Henüz öğrencilik yıllarında Alacahöyük ve Çorum Kuşsaray kazılarına katılmış, şimdilerde yerle bir edilen Yozgat kentinin çekirdeği Çengeltepe kazılarını yönetmiştir. 1992’den itibaren kazı filoloğu olarak Münih Üniversitesi tarafından yürütülen Sirkeli (Adana, Ceyhan) kazılarına katılmıştır. Ankara, Münih, Chiago, Bern, Konya, Antalya, Antakya, Çukurova ve Hitit (Çorum) üniversitelerinde Hititçe, Akadca ve Eski Anadolu Dilleri, eski Doğu Tarihi, Yunan ve Roma Tarihi, uygarlık tarihi ve Arkeoloji dersleri okutmuş ve yurtiçi ve yurtdışlarında çok sayıda konferanslar vermiştir.


Münih Üniversitesinden emekli olduktan sonra bir ara Adana Üniversitesinde çalışmış;Çorum Hitit Üniversitesinde Arkeoloji Bölümü öğretim üyeliği ve ’Hitit Uygarlığı Araştırma Merkezi’ müdürlüğü yapmıştır. A Ünal’ın Hititçe, diğer eski Anadolu dilleri, tarih, kültür, din, büyü , falcılık, tıp, arkeoloji, mutfak, sözlük, sanat ve siyasi tarihle ilgili Türkçe, İngilizce ve Almanca yazılmış çok sayıda kitabı, yüzlerce makalesi ve ansiklopedi maddeleri bulunmaktadır. Çok sayıda çivi yazılı metin yayınları bulunur. Ortaköy metinlerinden ilk partiyi yayınladığı kitabı, bunlardan birisidir. 2007’de Hamburg’da basılan ve Almanca karşılıklarını içeren sözlüğü, uzun deneyimlerinin ürünü ve ve meşakkatli mesaisinin bir sonucudur. Hititler Devrinde Anadolu başlıklı 3 ciltlik çalışması (2002-2005) el kitabı niteliğindedir. Şimdi bu kitapların Hitit kültürünün tüm yönlerini kapsayacak şekilde çok daha genişletişmiş baskısını, Hitit Tarihi’ni ve Devrim Devrin’de Anadolu kitaplarını hazırlamaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: