Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
GEÇMİŞTEN BUGÜNE İKTİSADİ PLANLAMA: KAVRAM, ÖRNEK VE TEKNİKLERİ ( GEÇMİŞTEN BUGÜNE İKTİSADİ PLANLAMA: KAVRAM, ÖRNEK VE TEKNİKLERİ )
Geçmişten Bugüne İKTİSADİ PLANLAMA: Kavram, Örnek ve Teknikleri
GEÇMİŞTEN BUGÜNE İKTİSADİ PLANLAMA: KAVRAM, ÖRNEK VE TEKNİKLERİ ( GEÇMİŞTEN BUGÜNE İKTİSADİ PLANLAMA: KAVRAM, ÖRNEK VE TEKNİKLERİ )
Barkod
: 9786254064883
Basım Yılı
: Ekim 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 370
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
38,00
İndirimli Fiyatı
30,78
Kazanılan Puan
92 NP
Bu ürünü 35 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

20. Yüzyılın başından itibaren kalkınma iktisadında, ülkelerin gelişmişlik seviyesinin iyileştirilmesi, kaynakların daha etkin kullanılması, değişen teknoloji ile artan nüfus ve farklılaşan talebe göre ekonomilerin dönüşümü gibi konularda planlamaya ihtiyaç duyulmuştur. İktisadi planlama, makro ölçekte ülkelerin belirlediği vizyon, strateji, amaç ve hedeflere uygun olarak planlama araçlarını kullanarak ölçülebilir, raporlanabilir ve doğrulanabilir göstergelerle kalkınmayı sağlayan ana unsurlardandır. Aynı zamanda iktisadi planlama ve ekonomi programları bir zaman perspektifinde ekonomideki kararların rasyonel olarak verilmesini sağlayan önemli bir yaklaşımdır. Kitap, iktisadi planlamanın gerekliliğini, temel özelliklerini, kavramsal çerçevesini ve örneklerle iktisadi planlama tekniklerini ortaya koymaktadır. Araştırmacıların, akademisyenlerin, iktisadi konularda politika yapıcıların ve karar vericilerin, uzmanların ve öğrencilerin iktisadi planlama ile ilgili temel bilgilere ulaşabileceği bu kitap, alanında uzman iki akademisyen tarafından kaleme alınmıştır. Kitapta, Türkiye özelinde Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren sanayi planları ve kalkınma planlarının bugüne kadar olan gelişimi sektörel bir bakış açısıyla ortaya konmaktadır. Bununla birlikte ekonomide Genel Denge Modellerinin çekirdeğini oluşturan Girdi-Çıktı Yöntemi de planlama teknikleri kısmında detaylı bir şekilde yer almaktadır. Ayrıca, Plan-Program-Proje hiyerarşisinin tamamlayıcısı olan proje değerlendirmede karar verme araçları detaylı bir biçimde örneklerle sunulmaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: