Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİNDE PROJE YAKLAŞIMI VE UYGULANMIŞ PROJE ÖRNEKLERİ (  )
Erken Çocukluk Eğitiminde Proje Yaklaşımı ve Uygulanmış Proje Örnekleri
ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİNDE PROJE YAKLAŞIMI VE UYGULANMIŞ PROJE ÖRNEKLERİ (  )
Barkod
: 9786055213664
Basım Yılı
: Nisan 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 168
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
1 iş günü kargo
%22 İNDİRİM
Liste Fiyatı
37,00
İndirimli Fiyatı
28,86
Kazanılan Puan
87 NP
Bu kitabı 4,81 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 152 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Eğitim programının birbirinden bağımsız küçük bilgiler yığını olarak öğretilmesine karşı geliştirilmiş olan proje yaklaşımı okul öncesinde yaygın olarak kullanılan yaklaşımlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Proje yaklaşımı uygulamaları kendi öğrenmesinin sorumluluğunu üstlenmiş, özgün bireyler yetiştirmeyi ve bunu gerçekleştirecek bir öğrenme sürecini öngörür. Proje yaklaşımının temelini oluşturan proje çalışmalarında, öğrenmeye değer bir konu hakkında çocukların merak ettiği çeşitli başlıklar derinlemesine incelenir.


Proje yaklaşımının en önemli özelliklerinden biri de programdaki etkin öğrenme sürecidir. Etkin öğrenen çocuklar, yeni bir anlayışı nesnelerle uğraşarak ve insanlarla, fikirlerle, olaylarla etkileşime girerek zihninde yapılandırır. Bu modelde öğretmen, yardımcı ve yönlendirici, çocuklar ise özerk ve kurgulayıcıdır. Çocuklar aktif katılımcı ve üst düzey bilişsel aktivitelerle sosyal beceriler ve hayat becerilerini birlikte deneyimler. Çocukların oyun ve araştırma istekleri, yaratıcı ve entelektüel potansiyellerinin en üst düzeye çıkarılması hedeflenir.


Proje yaklaşımının temel ilkelerini anlamada şu ifade bize çok yardımcı olacaktır; “Çevre üçüncü bir öğretmendir. ” Çevrenin her ayrıntısı çocuklar ve öğretmenler için bir anlam ifade eder. Çevre kompleks, destekleyici, insanlar arasındaki iletişime izin verici, deneyim ve düşüncelerin paylaşılmasına olanak sağlayıcı olduğu zaman çok iyi bir öğreticidir. İletişimin olabildiğince yüksek olduğu bir ortam çocuklar için en eğitici çevredir. Bu iletişimin taraflarını çocuklar, öğretmenler, aileler, materyaller ve düşünceler oluşturur. Proje yaklaşımında, Piaget’in görüşleri eğitim ortamının hazırlanmasına öncülük eder. Bunun en büyük katkısı, öğrenme ortamında somut materyallerin kullanılması ve araştırmaya dayalı öğrenmeyi teşvik etmesidir.


Elinizde tuttuğunuz kitapta, bu eşsiz ve heyecan verici program hakkında temel bilgileri, okul öncesi eğitimdeki önemini, çocukların gelişimleri üzerindeki etkilerini, konuların seçimi ve uygulama sürecinde dikkat edilmesi gereken noktaları ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki, diğer yaklaşımlarda olduğu gibi proje yaklaşımı da etkili öğretmenlerle anlam bulacaktır. Siz değerli uygulayıcılara yardımcı olabilmek için ayrıca kitapta örnek proje uygulamalarına yer verilmiştir. ProjelerMalatya ve Adana illerinde bulunan ilköğretim okullarına bağlı anasınıflarında uygulanmıştır. Uygulanmış olan kayısı projesi, portakal projesi, kağıt projesi, diş projesi, pantolon projesi, kalem projesi ve kitap projesi kitapta sunulmuştur. Belirtilen bu projelerden yalnızca kayısı projesinde her bir aşamada yer alan etkinliklere kitapta verilmiş olup diğer projeler başlangıç, araştırma ve sonuçlandırma olmak üzere üç aşamada özetlenerek sunulmuştur.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: