Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ZORUNLU GÖÇ VE AHLAK -GÖÇÜN AHLAK GELİŞİMİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ ( ZORUNLU GÖÇ VE AHLAK -GÖÇÜN AHLAK GELİŞİMİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ )
ZORUNLU GÖÇ VE AHLAK -Göçün Ahlak Gelişimi Üzerindeki Etkileri ZORUNLU GÖÇ VE AHLAK -Göçün Ahlak Gelişimi Üzerindeki Etkileri
Yorumları oku
ZORUNLU GÖÇ VE AHLAK -GÖÇÜN AHLAK GELİŞİMİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ ( ZORUNLU GÖÇ VE AHLAK -GÖÇÜN AHLAK GELİŞİMİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ )
%19 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5x21,5
Sayfa Sayısı
: 208
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
Liste Fiyatı
: 20,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 16,20 TL
Kazanılan Puan
: 49 NP
Barkod
: 9786057846853
Basım Yılı
: Ekim 2019
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Son yıllarda dünyada artan savaş ve politik şiddet ortamı, çatışmaların ortasında büyüyen ergenlerin ahlak gelişimlerinin etkilenip etkilenmediği, etkilendiyse nasıl etkilendiği sorularını akıllara getirmektedir. Şiddet ve çatışmanın kol gezdiği ortamlarda, normalde ahlaki olarak yanlış kabul edilen adam öldürmek, fiziksel olarak zarar vermek ya da çalmak gibi birçok davranışa sıklıkla rastlanmakta ve insanlar başta hayatta kalmak üzere birçok gerekçe öne sürerek bu davranışları meşrulaştırabilmektedir. Savaş ve çatışma ortamında büyüyen çocuklar, normalde ahlaki ihlal olarak görülen bu davranışlara şahitlik etmekte, hatta bazen kendileri de bu davranışlarda bulunabilmektedirler. Bu kitap, savaş ve göç deneyiminin ergenlerin ahlaki muhakemeleri üzerindeki etkisini anlamayı konu edinmektedir. Bu amaçla, savaş mağduru Suriyeli sığınmacı ergenlerin ve savaş deneyimi olmayan Türk ergenlerin ahlaki gelişimlerini Ahlaki Temeller Kuramı çerçevesinde karşılaştırmalı olarak incelemektedir. Kitapta, Suriyeli ve Türk ergenlerin deneyimleri ve bu deneyimlere dayanan ahlak yorumlamaları derinlemesine ele alınmakta, teorik ve pratik çıkarımlarda bulunulmaktadır.

Bu ürünü 50 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: