Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ZİYA TANALI (  )
ZİYA TANALI (  )
Barkod
: 9789944899901
Basım Yılı
: 2010
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 255
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%29 İNDİRİM
Liste Fiyatı
37,04
İndirimli Fiyatı
26,30
Kazanılan Puan
79 NP
Bu kitabı 4,38 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 270 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

2008 Ulusal Mimarlık Ödülleri ve Sergisi kapsamında değerli mimar Ziya Tanalı, “Sinan Ödülü”ne değer görülmüştü. Seçici Kurul, ödülü verirken Tanalı’yı şu sözlerle tanımlamıştı: “Mimarlık mesleğine mimar, eğitimci, eleştirmen, yazar, yönetici olarak yaptığı çok boyutlu katkının yanı sıra, meslek hayatı süresince gerek mimarlık ürününün kalitesine yönelik sürdürdüğü taviz vermez tutum, gerekse mimarlığın eleştirel kültürünün yerleşmesine katkıları, yapıtlarının barındırdığı arka plan düşünce zenginliği, ince ayrıntı kalitesi, yalın bir mimari dil ile ulaşılan zenginliği öncelikli kılan kararlı tutumu nedeniyle ödüle değer görülmüştür. ”


Mimarlar Odası 2008 yılında düzenlenen programın 11. döneminden itibaren “Sinan Ödülü” alan mimar/ların üretimlerini derlemek ve mimarlık kamuoyuna sunmak amacıyla SİNAN ÖDÜLLÜ MİMARLAR PROGRAMI’nı başlattı. Program, bu kapsamda mimar/ların etkinliğinin ve üretimlerinin değerlendirildiği bir panel, üretimlerinden oluşan bir sergi ve tümünü kapsayan bir kitabın yayımlanmasını kapsıyor. Programın ilki ise, “Ziya Tanalı 1965-2009” başlığı altında retrospektif bir sergi ve Tanalı mimarlığının değerlendirildiği, akademi, mimarlık profesyonelleri ve mimarlık öğrencilerinden yoğun bir katılımla Nisan 2009’da gerçekleşen bir panel ile yapıldı. Program, editörlüğünü Zeynep Onur’un yaptığı Tanalı hakkındaki monografi çalışması ile tamamlandı.


Zeynep Onur’un Tanalı ile yaptığı söyleşiler, Tanalı’nın mimarlığı üzerine düşünceler, mimarlık ve kişilik eğitiminin sorgulanması üzerine yazıların yanı sıra kitapta, Tanalı’nın bugüne kadar ürettiği yapı ve projeleri ayrıntılı bir katalogda biraraya getirildi. Mimarın bugüne kadar yayımlanmamış önemli yazıları ile birlikte, program kapsamında düzenlenen panelde Özlem Taşkın Önen, İlhan Kesmez, Zeynep Onur, Güven Arif Sargın ve Abdi Güzer’in Tanalı mimarlığı üzerine yaptığı değerlendirmeler yer alıyor.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: