Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ZEYTİN DAĞI SOHBETLERİ (  )
Zeytin Dağı Sohbetleri
ZEYTİN DAĞI SOHBETLERİ (  )
Barkod
: 9789755747453
Basım Yılı
: Haziran 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 126
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
14,00
İndirimli Fiyatı
10,50
Kazanılan Puan
32 NP
Bu kitabı 1,75 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 625 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Zeytin Dağı’nın terası, surlarla çevrili eski Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın en güzel seyredildiği bölümdür. Hz. Ömer’in fetihten sonra Kudüs’e ilk baktığı yer de burasıdır. Zeytin Dağı’nda Hz. İsa’nın verdiği Dağ Vaa-z’nın içeriği Hz. İsa’nın dini ve ahlaki öğretilerinin toplamı gibidir. Zeytin Dağı’nın Hz. İsa’nın hayatında tebliğine / risaletine başlamasından vefatına kadar geçen sürede önemli bir yeri vardır. Aslında her peygamberin hayatında bir şekilde dağ ile temas kurduğu zamanlar olmuştur. Yeryüzüne inen Hz. Adem’e ilk rahmetin / bağışın dağda gelmesi, Hz. Musa’nın bir dağda Rabb’inin tecellisine kavuşması, Hz. Davud’un sesine dağların yankıyla katılması, Hz. Nuh’un gemisinin tufan sonrası yolculuğunu bir dağda noktalaması, Hz. Peygamber’e ilk vahyin Hira Dağı’nda gelmesi tesadüfi değildir.

İrfani düşüncede Hz. İsa, “Velayet’i, Nübüvvet’ine göre daha ön planda gözüken ve Cem Makamı’ndaki bir mürebbi olarak“ tanımlanır. Zeytin ise peygamberler öğretisinde tenzihten teşbihe, kesretten vahdete geçişin ve Hz. İsa’nın şahsında kristalleşen vizyonun / idrakin bir remzi / sembolü olarak kabul edilir. Bu nedenle zeytin dediğimizde ağacı, yağı ve bölgesiyle kastettiğimiz, öz olarak “Kudüs, Zeytin Dağı ve Hz. İsa“dır.

Elinizdeki kitabın ilk bölümü Hz. İsa ile ilgili Kur’an merkezli bazı temel kavramların analizi üzerine yazılmış makalelerden oluşmaktadır. İkinci bölüm ise Ahmed Yüksel Ozemre’nin hazırladığı Toma’ya Göre İncil adlı eserde yer alan 114 sözden bazılarının sanki Hz. İsa ile karşılıklı konuşuyormuşum gibi hazırlanmış hayali bir kurgusundan ibarettir. Umarım bu metod kitabın daha iyi anlaşılmasına ve Hz. İsa’nın irfani öğretisinin daha geniş bir kesime ulaşmasına vesile olacaktır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: