Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ZEKİ VELİDİ TOGAN - İLMİ HAYATI ESERLERİ SİYASİ FAALİYETLERİ HATIRALAR (  )
Zeki Velidi Togan - İlmi Hayatı Eserleri Siyasi Faaliyetleri Hatıralar
ZEKİ VELİDİ TOGAN - İLMİ HAYATI ESERLERİ SİYASİ FAALİYETLERİ HATIRALAR (  )
Barkod
: 9786053423737
Basım Yılı
: Kasım 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 480
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
43,00
İndirimli Fiyatı
30,10
Kazanılan Puan
90 NP
Bu kitabı 5,02 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 442 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Zeki Bey, fazla dalkavukluk sevmediğimi bilirsiniz; samimî olarak diyorum ki sizin bu eseriniz [Türk ve Tatar Tarihi] cidden bir hazinedir.

Yusuf AkçuraDünya ilim âleminde Orta Asya Türk tarihi üzerinde yegâne otorite olan merhum Zeki Velidî Togan, Kâzım Alöç’ün emriyle iki gün aç bırakılmış, daha sonra da başka işkencelere uğratılmıştır.

Alparslan Türkeş

Zeki Velidî Togan, hiç şüphesiz, tarihe “büyük bir tarihçi“ olarak geçecektir. Hatta genç tarihçi Yılmaz Öztuna onun için “şimdiye kadar gelmiş en büyük Türk müverrihi” tabirini kullanmıştır.

Hüseyin Nihal Atsız

Zeki Velidî Togan, aydınlarımız arasında layık olduğu alakayı bulamamıştır.

Cemil Meriç

Zeki Velidî Togan cesaret, irade, çalışkanlık, şiddetli okuma ve öğrenme arzusu ve vatanperverlik duygusunun teşahhus ettirdiği, müstesna insanlardan biri idi.

İbrahim Kafesoğlu

Şimdi nasıl oluyor da, yıllarca sadece yaşayanın anlayıp takdir edebileceği türlü türlü zorlukların, belirsizliklerin ve kederlerin içerisinde, tutku ve özveriyle yaratan bu adam asla umutsuzluğa kapılmaksızın, her zaman neşeli, bazen ele avuca sığmaz bir şekilde eğlenceli, bazen de neşesini gösteren utangaçlığıyla, yüzünde daima sakin bir gülümsemeyle, kendini uzun süredir rahatsız eden engellemelerden kurtulup, yorulmadan tamamen işine odaklanabiliyordu?

Herbert Jansky

Zeki Velidî Togan, 13 Temmuz 1925’te Gazi Mustafa Kemal Paşa’yı ziyaret etti. Her ikisi de yurdunun bağımsızlığı için savaşmış, biri davasını kaybetmiş, öteki şanlı bir zaferle yurdunu esaretten kurtarmış iki Türk savaşçısı.

Halil İnalcık

Babamı tanıyanlar onun farklı tavırlarını hatırlarlar ve hatta bazen bu konularda birçok hikâyeler anlatırlar. Ama bu hikâyelerin özünde onun farklılığı, değişikliği vurgulanır. Ben, babam kendi önemine inandığı için ve kimseye benzemek zorunluluğunu hissetmediği için böyle farklı davranıyor diye düşünüyordum. Bu davranışların içindeki yalnızlık faktörünü daha yeni yeni anlıyorum.

İsenbike Togan

Zeki Velidî, bizlerin dünya ölçüsünde bilim adamı olmamızı isterdi. Kim ne derse desin, eğer bir yetenek varsa onun, olabileceğin en iyisi olmasını ister ve beklerdi.

Tuncer Baykara

O, Avrasya halklarının geçmişinin araştırılmasında yeni ufuklar keşfetmek ve kadim Türklerin varlığını soruşturmak için Şark müelliflerinin yazı denizine açılan bir Kristof Kolomb idi.

Marsil Nurulloviç Farhşatov

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: