Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ZAZAKİ/KIRMANCKİ DESTUR (GRAMER) BE QESEY KERDENE ( ZAZACA/KIRMANCCA GRAMER VE KONUŞMA )
Zazaki/Kırmancki Destur (Gramer) Be Qesey Kerdene
ZAZAKİ/KIRMANCKİ DESTUR (GRAMER) BE QESEY KERDENE ( ZAZACA/KIRMANCCA GRAMER VE KONUŞMA )
Barkod
: 9786059988032
Basım Yılı
: Haziran 2014
Basım Dili
: Zazaca Kırmancca
Ebatı
: 16 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 250
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%28 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
18,00
Kazanılan Puan
54 NP
Bu ürünü 473 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Serkan Oğur’un, uzun bir döneme yayılan Farsça ve Kurmanccayla karşılaştırmalı olarak verdiği Zazaca/Kırmancca dil dersleri sonucu oluşan “Zazaca/Kırmancca Gramer ve Konuşma” adlı çalışması, günümüzün “Modern Dil Öğretim” yöntem ve teknikleri kullanılarak hazırlanmış bir çalışma!

Kitabın anlatım, yazı dili yalnızca Zazaca/Kırmancca, bununla birlikte açıklayıcı ve yardımcı olması hasebiyle görseller kullanılarak görsel bir dil oluşturulmuş. Yanı sıra kimi Zazaca/Kırmancca sözcüklerin İngilizce, Farsça gibi dillerdeki karşılıkları verilerek açıklamalarda bulunulmuş. Zazaca/Kırmancca dilinde kullanılan sözcüklerin farklı bölgesel kullanımlarına ve fiil çekimlerine de yer verilmiş.

“Modern Dil Öğretim” yöntem ve teknikleri kullanılarak hazırlanan kitap, toplam 12 Üniteden oluşmaktadır. Giriş kısmına seslerin ve alfabenin tanıtımıyla başlanmış. Her bir ünite başlığında kişinin bir toplumsal yaşamda kendisini ifade edebileceği diyaloglar, okuma parçaları ve o ünite ile ilgili kelime hazinesini geliştirmeye dönük, kelimeler verilmiş. Ayrıca her ünitede; diyaloglar ve okuma parçalarıyla ilgili gramer konuları işlenerek, dilin grameriyle öğrenilmesine özen gösterilmiş. Mamafih her ünitede o konuyla ilgili alıştırmalara yer verilerek ünite sonlarında serbest okuma parçaları bulunmakta. Bu serbest okuma parçalarında “Shakespeare, Forûğ Ferrûxzad, Ömer Hayyam” gibi birçok şair ve edebiyatçının yaşamlarının yanı sıra, dile ait muhtelif efsane ve mitolojilere de (Munzur Efsanesi, Düzgün Baba Efsanesi, Pepug Kuşu, Yılan Dağı Mitosu, Gece Meleği Anlatısı vs. ) yer verilmiş.

Dilin ezbere dayalı olmadan, mantığı ve dinamikleriyle öğrenilmesine özen gösterilerek hazırlanmış olan “Zazaca/Kırmancca Gramer ve Konuşma” adlı kitap çalışması; “Yazılama Yayınevi”nden” şimdi ilk baskısıyla okurlarıyla buluşuyor.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: