Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ZAFER TAKI (  )
ZAFER TAKI (  )
Barkod
: 9786056972096
Basım Yılı
: Kasım 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 510
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
28,00
Kazanılan Puan
114 NP
Kategoriler
Bu ürünü 39 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Erich Maria Remarque, Alman edebiyatının önde gelen isimlerinden biri olduğu kadar, İkinci Dünya Savaşı yıllarında Nazilere ve savaşa karşı en büyük mücadeleyi veren yazarlardan da biridir. Savaş karşıtı olması nedeniyle Paris’te sürgün hayatı yaşarken yazdığı Zafer Takı adlı romanı o savaş yıllarına ışık tutarken, romanın baş karakteri Dr. Ravic’in yaşadıklarıyla da ırkçılığın çirkin yüzünü ayrıntılarıyla anlatmaktadır. Ayrıca Remarque bu romanla kendi deyimiyle “Harbin yumruğunu yemiş, mermilerinden kurtulmuş” insanların cephede, cephe gerisinde ve Nazi toplama kamplarının işkencehanelerindeki sefil yaşamlarını da dile getirmiştir. Yazarın bu yapıtı aynı zamanda yayınlandıktan kısa bir süre sonra Naziler tarafından toplatılıp yakılan iki kitabından da birisidir.

Yayınevimiz yazarın ölümünün ellinci yılı ve Zafer Takı’nın ilk baskısının yetmiş beşinci yılında bu eşsiz romanı siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunmaktan büyük mutluluk duymaktadır. Böylesi güzel ve anlamlı yapıtı okuma ayrıcalığına sahip olduğunuz için sizin de bizim mutluluğumuzu paylaşacağınıza inancımız sonsuzdur.

“Ravic, “Ben mi?” diye tekrarladı. “Benim hakkımda ne biliyorsun? Her şeyin kuşkulu olduğu bir yaşama, aşkın girmesinin ne anlama geldiğini sen nereden bileceksin? Senin sıradan coşkun bunun yanında ne anlama gelir?

Eğer ardı ardına düşmeler birden durmaya dönüşürse, eğer bitmez ‘niçin’ler sonunda bir ‘sen’e dönüşürse, eğer duygular suskunluğun çölü üzerindeki bir serap gibi birden ortaya çıkıp biçim alırsa ve kanın oyunbazlığı çaresiz ellerin üzerinde bütün rüyaların solup sıradanlaştığı bir görüntüye dönüşürse bunları sen nereden bileceksin?”

“Ravic, onun karşısındaki pencere eşiğine oturdu. Tuhaf, diye düşündü. İnsanlar ölümden kurtulduğunda her zaman sınırsız mutlu olmaları gerektiği beklenir. Oysa neredeyse hiç olmazlar. Bu kız da burada değil. Küçük bir mucize gerçekleşmişti, oysa onun ilgisini çeken tek şey yağmurda gitmek zorunda olmamasıydı

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: