Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YÜZÜNCÜ YILINDA SEVR (GELİŞİMİ, HAZIRLIĞI VE DEĞERLENDİRİLMESİ) ( YÜZÜNCÜ YILINDA SEVR (GELİŞİMİ, HAZIRLIĞI VE DEĞERLENDİRİLMESİ) )
YÜZÜNCÜ YILINDA SEVR (Gelişimi, Hazırlığı ve Değerlendirilmesi)
YÜZÜNCÜ YILINDA SEVR (GELİŞİMİ, HAZIRLIĞI VE DEĞERLENDİRİLMESİ) ( YÜZÜNCÜ YILINDA SEVR (GELİŞİMİ, HAZIRLIĞI VE DEĞERLENDİRİLMESİ) )
Barkod
: 9786254060779
Basım Yılı
: Ağustos 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13x21
Sayfa Sayısı
: 144
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
16,20
Kazanılan Puan
48 NP
Bu ürünü 222 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Hristiyan Avrupa, müslüman Türklerle karşılaştığı günden itibaren bir savaş ve mücadele içinde olmuştur. Bu mücadele, zamanla Türklerin Avrupa’dan hatta Anadolu’dan atılmaları gerektiği anlayışına dönüşmüştür. Nihayet. Birinci Dünya Savaşı ile yenilen Osmanlı Devleti’ni parçalama ve paylaşmaya başlayan İtilaf devletleri. Barış Konferanslarında Osmanlı ülkesinden alınacak topraklar konusunda anlaşarak Türklerden İstanbul’un alınması ve Ege bölgesi. Ermenistan. Suriye, Mezopotamya, Kürdistan, Filistin ve Arabistan’ın tamamen ayrılması görüşünde birleşmişlerdir. Dört bir taraftan kuşatılan ve kendisine hayat hakkı tanınmayan Türk milleti, Anadolu’nun ortasında bir bölgede yok olmaya mahkûm edilmek istenmiştir. Türk milleti. Sevr ile kendisini yok etmek için uygulanan projeyi asla kabul etmemiş ve Mustafa Kemal Paşa ile başlattığı Millî Mücadeleyi zaferle taçlandırarak millî istiklâlini kazanmayı başarmıştır. Ancak aradan bir asır geçmesine rağmen Hristiyan dünya tarafından bu süre içinde gerek ülkemiz ve gerekse Orta Doğu ve diğer İslâm coğrafyasına yönelik uygulanan ekonomik, askerî ve siyasi politikalar analiz edildiğinde Sevr projesinin her zaman canlı tutulma istek ve gayreti açık bir şekilde görülebilmektedir. Bu kapsamda, çalışmamız günümüze ve geleceğe ışık tutması bakımından bir hatırlatma kitabı olarak hazırlanmıştır. Çünkü atalarımızın da dediği gibi: “Su uyur, düşman uyumaz“.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: