Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YUMUŞAK GÜÇ, KAMU DİPLOMASİSİ VE POPÜLER KÜLTÜR: TÜRK TELEVİZYON DİZİLERİ ÜZERİNDEN BİR İNCELEME ( YUMUŞAK GÜÇ, KAMU DİPLOMASİSİ VE POPÜLER KÜLTÜR: TÜRK TELEVİZYON DİZİLERİ ÜZERİNDEN BİR İNCELEME )
YUMUŞAK GÜÇ, KAMU DİPLOMASİSİ VE POPÜLER KÜLTÜR: Türk Televizyon Dizileri Üzerinden Bir İnceleme
YUMUŞAK GÜÇ, KAMU DİPLOMASİSİ VE POPÜLER KÜLTÜR: TÜRK TELEVİZYON DİZİLERİ ÜZERİNDEN BİR İNCELEME ( YUMUŞAK GÜÇ, KAMU DİPLOMASİSİ VE POPÜLER KÜLTÜR: TÜRK TELEVİZYON DİZİLERİ ÜZERİNDEN BİR İNCELEME )
Barkod
: 9786057662880
Basım Yılı
: Şubat 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5x21,5
Sayfa Sayısı
: 182
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
15,00
Kazanılan Puan
45 NP
Bu kitabı 2,50 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 124 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Türkiye 2017’den bu yana dünyada en çok dizi ihracatı yapan ikinci ülkedir. Türk televizyon dizilerinin olağanüstü başarısı Arap ülkeleri ve Balkanlarda coğrafi ve kültürel yakınlık gibi etkenler sayesinde kolayca açıklanabilmektedir. Öte yandan, dizilerimizin Kuzey Afrika ve Latin Amerika gibi bölgelerde de gittikçe popülerleşmesi, Türkiye’nin bu bölgelerde kısa sürede dikkate değer bir yumuşak güç edinmesi açısından ele alınabileceği gibi kültürel, ekonomik veya siyasi etkiler çerçevesinde de analiz edilebilir. Bu kitapta, Türk televizyon dizilerinin dünya çapında elde ettiği başarı uluslararası halkla ilişkiler, kamu diplomasisi, kültürel diplomasi, yumuşak güç ekseninde analiz edilmekte; Türk televizyon dizileri bir yaratıcı kültür endüstrisi ürünü olarak değerlendirilmektedir. Yumuşak güç, uluslararası halkla ilişkiler ve kamu diplomasisi konuları ele alındıktan sonra kültür, kültürün küreselleşme etkisiyle yaşadığı değişim, popüler kültür ve yaratıcı kültür endüstrileri kavramları üzerinde durulmaktadır. Son olarak Türk televizyon dizilerinin gösterdiği başarı değerlendirilmekte, geleceğe yönelik bir yol haritası sunulmaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: