Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YUKİCHİ FUKUZAWA'NIN ÖZYAŞAM ÖYKÜSÜ ( YUKİCHİ FUKUZAWA'NIN ÖZYAŞAM ÖYKÜSÜ )
Yukichi Fukuzawa'nın Özyaşam Öyküsü
YUKİCHİ FUKUZAWA'NIN ÖZYAŞAM ÖYKÜSÜ ( YUKİCHİ FUKUZAWA'NIN ÖZYAŞAM ÖYKÜSÜ )
Barkod
: 9789756193123
Basım Yılı
: 2006
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 19,5
Sayfa Sayısı
: 351
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
4,50
İndirimli Fiyatı
3,38
Kazanılan Puan
10 NP
Bu kitabı 0,56 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 319 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Yukichi Fukuzawa'nın özyaşamöyküsü Kyushu'da küçük bir feodal klan olan Nakatsu'da geçen çocukluğuyla başlıyor. Bugün neredeyse hayal bile edilemeyecek hiyerarşik bir düzenin en ince ayrıntılarıyla yönetilen küçük, katı bir toplum, artık var olmayan bir dünya seriliyor gözlerimizin önüne. Fukuzawa sürekli oradaki yaşamın 'dar görüşlü katılığı'ndan iğrendiğini, feodal sistemden nefret ettiğini belirtiyor. Fukuzawa ve arkadaşları ünlü bilgin Ogata'nın okulunda Flamanca
öğrenebilmek için gece gündüz demeden olağanüstü bir gayretle çalışırlar. Fukuzawa'nın anlattığına göre o sırada tek arzuları zor ve az bulunan bilgiyi edinme zevkidir başka hiç bir şey değil.

Maceralarla, dış ülke gezileriyle ve gizli katillerin hikayeleriyle dolu ilk bölümlerden sonra 1868'den itibaren yaşamı yazmaya ve öğretmeye yönelerek daha sakin bir yörüngeye oturuyor. Bu kitapta Yukichi Fukuzawa'nın insani yönlerini de görüyoruz. Üzerinden uzun zaman geçmiş sahneler arasından gençlik maceralarını, arkadaşlarıyla sohbetlerini, çocuklarıyla birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu, umutlarını, korkularını, neşeli anları hatırlayarak okuyucuyla paylaşıyor.

Fukuzawa Yukichi (1835-1901) Japon modernleşmesinin en önemli karakterlerinden biridir. Japonya'nın tarihinde fevkalade ve çok önemli değişikliklerin yaşandığı bir dönemde, Meiji Dönemi'nde yaşamıştır. Yaşamı boyunca ulusal bağımsızlığın bireysel bağımsızlığa bağlı olduğunu ve bilimsel çalışmanın ilerlemek için en önemli anahtar olduğunu savunmuştur. Pek çok makale ve kitap yazmış, Japonya'nın ilerlemesinde önemli katkılarda bulunacak olan pek çok öğrenci yetiştirmiş, halkı aydınlatmak üzere gazete çıkarmış ve bulabildiği her fırsatta halka hitaben konuşmalar yapmıştır. "Japonya'nın modern dünyanın ulusları arasında güven ve onurla yerini alabilmesi için sadece uygarlığın ürünü olan 'nesnelere' -trenlere, silahlara, savaş gemilerine, şapkalara, şemsiyelere- sahip olmasının yeterli olmadığında ısrar eden kişidir Fukuzawa Yukichi-"
-C. Blacker
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: