Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
YERİ GÖĞÜ TÜRK KARADENİZ ( BATUM’DAN İSTANBUL’A KARADENİZ TÜRKLÜĞÜNÜN İL İL TARİHİ )
Yeri Göğü Türk Karadeniz
YERİ GÖĞÜ TÜRK KARADENİZ ( BATUM’DAN İSTANBUL’A KARADENİZ TÜRKLÜĞÜNÜN İL İL TARİHİ )
Barkod
: 9786058282803
Basım Yılı
: Ocak 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 324
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
18,52
İndirimli Fiyatı
15,74
Kazanılan Puan
47 NP
Bu ürünü 190 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yeri Göğü Türk Karadeniz Elinizdeki Bu Kitap, Aşağıdaki Soruların Cevaplarını Tarih Ve Siyaset Biliminin Işığı Altında Sorgulayarak Cevaplandırmaktadır.

Büyük Atatürk’ün “Türk Tarih Tezi’nde yan çizmek ve Avrupa Birliği / Gümrük birliği direktifleriyle ülke yönetmek politikaları nelere mal olmuştur ?

1983 sonrasındaki bazı devlet ve siyaset adamlarının kendilerini Türk saymamalarının etnik ve bilimsel bir dayanağı var mıdır ? R. Tayyip Erdoğan’ın Türk olmadığı iddiasına “Tarih” biliminin cevabı nedir ?

Gürcistan ve Ermenistan devletleri ve aydınlarının milli tarihmerini dayandırdıkları “Bağratlılar” (bagrationi, Pagratuni, Arşakuni) devleti ve hanedanı Gürcü mü, Ermeni mi, Yoksa Türk müdür ?

Gürcistan’ın iddia ettiği gibi Sarp-Trabzon arası eski Gürcistan toprağı mıdır yoksa Gürcistan mı Türk toprağıdır? Kadim Türk yurtları Acara, Gurya, Kolha, İberya ve Ahıska yöreleri nasıl “Kartvelya”ya dönüştürülmüştür?

Doğu Karadeniz’de Laz, Hemşinli ve Gürcü adlarıyla anılan topluluklar Türk’ten ayrı milletler veya Türk’ten farklı etnik gruplar mıdır? “Som Türk” bir halk nasıl dönüştürülmektedir? Türkiye’nin dış düşmanları ile onların yerli piyonları tarafından doğu Karadeniz Türk halkı hedef alınarak internet üzerinden estirilen bölücü etnik yalan fırtınasına karşı yapılan her hangi bir yasal işlem ve mücadele var mıdır?

Roma ordularını Anadoludan söküp atan ve Türk dünyasında ilk defa ay yıldızlı bayrak kullanmış olan Türk devleti nerede kurulmuştur ?

Moskova ve Kars andlaşmalarına göre Türkiye’nin garantör’lüğü altında bulunan batum ve acaristan’da olan bitenler karşısında Türkiye’nin yaklaşımı nasıldır ve nasıl olmalıdır?

Hopa/Sarp sınır kapısı ile İstanbul Boğazı arasındaki halkın etnik yapısı nasıl ve hangi çağlarda oluşmuştur ve bu etnik yapının bileşenleri olan Türk boylarının il, ilçe ve köylere göre dağılımı nasıldır ? Bu gölgede Türkler haricinde her hangi bir başka millet var mıdır?

Her biri yapay millet imalathaneleri olan Bizans, Rum, Egrisi (Lazika), İber (kartli) ve Ani (ermeni) kiliselerinin din ile asimilasyon marifetiyle icad ettiği sun’i milletlerin Türkiye ve Türk dünyasına açtığı badireler nelerdir. Milletçe gelinen bu noktadar iktidarı ve muhalefetiyle Türk siyaset topluluğunun milli ve Anayasal birinci vazifesi nedir?

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: