Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YEREL YÖNETİMLER VE KÜTÜPHANE HİZMETLERİ: İSTANBUL’DA BELEDİYE KÜTÜPHANELERİ (  )
Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri
YEREL YÖNETİMLER VE KÜTÜPHANE HİZMETLERİ: İSTANBUL’DA BELEDİYE KÜTÜPHANELERİ (  )
Barkod
: 3990052015636
Basım Yılı
: Ekim 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 102
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
24,00
İndirimli Fiyatı
19,44
Kazanılan Puan
58 NP
Bu ürünü 627 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu kitap, belediye kütüphaneleri kavramı, amaçları ve işlevlerini incelemek amacını gütmektedir. Yan amaçları ise; ülkemizin en büyük metropolü olan İstanbul’da belediye kütüphanelerinin verdikleri hizmetleri araştırmak niteliksel ve niceliksel olarak durumları hakkında bilgi vermektir. Ülkelerin kültür ve sosyal yaşamlarının gelişmesi ve sürdürülebilir olmasında önemli bir yere sahip olan, her türden bilgi taşıyıcısının kullanıcı ile buluştuğu en önemli merkezlerden biri kütüphanelerdir.

Bilgi teknolojilerinin hızla format değiştirmesi kütüphaneleri ve kütüphanecileri bu değişime ayak uydurma konusunda geçmişe göre günümüzde daha dinamik hale getirmiştir. Gerek fiziksel ortam – depolama, koruma, yararlandırma ortamı gerekse kütüphane hizmetlerinde –yararlandırma, ILL, danışma- ortaya çıkan yeni bilgi gereksinimleri kütüphaneciler için sürdürülebilir bir gelişme ortamı meydana getirmiştir. Günümüzde kullanıcı gereksinimleri tahmin edilmesi zor bir düzeye ulaşmıştır. Kütüphanelerin var olma nedenleri arasında yer alan kullanıcı pazar önceden belirlenemeyen yeni taleplerle ortaya çıkmaktadır. Bu talepleri karşılamak merkezi çalışan kütüphaneler için her zaman olanaklı değildir.

Bu nedenle yerel yönetimler halkın bilgi gereksinimini karşılamak amacıyla bölgelerinde kütüphaneler, bilgi merkezleri, araştırma merkezleri, öğrenme akademileri, vb. adlarla birimler açmaya başlamışlardır. Çok uzun bir geçmişe sahip olmayan bu kurumlar henüz halkın bilgi gereksinimlerini karşılamaktan uzaktır. Ancak sürekli geliştirildikleri için gelecek açısından ümit ışığıdırlar. Belediyelerin verdikleri kütüphane hizmetleri birbirlerini özendirmeleri açısından da önemlidir. Çalışmamızın inceleme alanı olan İstanbul bölgesinde yer alan belediyeler bazında farklı sayılarda kütüphanelerin kurulmuş olması bunun açık bir kanıtı niteliğindedir.

İstanbul’da 1990’ların başların başlayan kütüphane kurma çalışmaları 2000’li yılların ortalarında hızlanmış ve bugün itibariyle 126’ya ulaşmıştır. Elbette ki 20 milyona yaklaşan nüfusu ile İstanbul için yeterli değildir. Ancak belediyelerin kütüphane kurma konusundaki çabaları bu konudaki farkındalığı her geçen gün artmaktadır. Kitap, kütüphane hizmetlerine ilgi duyan her gruptan araştırmacının ilgisini çekecek niteliktedir. Bu nedenle hem araştırmacılar hem de öğrenciler konu ile ilgili gereksinim duydukları bilgileri kitapta kolaylıkla bulabileceklerdir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: