Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
YEREL YÖNETİMLER - TEORİK BOYUT (  )
Yerel Yönetimler - Teorik Boyut
Yorumları oku
YEREL YÖNETİMLER - TEORİK BOYUT (  )
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 567
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık iş günü temin
Liste Fiyatı
: 44,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 37,40 TL
Kazanılan Puan
: 112 NP
Barkod
: 9786053441649
Basım Yılı
: Eylül 2014
Ürünün Tanıtımı

Özellikle 2004 yılında başlayan yerel yönetimlerde reform süreci, yeni çıkarılan yasalar ve son olarak 6360 sayılı yasa ile ülkemizde artık 60 milyona yakın insanımızın büyükşehir belediyeleri sınırlarında eskisine göre daha yüksek yaşam standartlarına kavuşacak olmaları, “insanı yaşat ki devlet yaşasın“ anlayışının yönetim yapımızda nispeten kabul gördüğünün bir göstergesidir.


Bu yeni anlayış, hepimizin arzusu “Yeni Türkiye“nin bu sürecin de hiçbir şekilde kesintiye uğramaması gerekmektedir. Ülkemizde yerel yönetimlerin gerçek fonksiyonlarını görebilmeleri için klasik yöntemlerin dışında çözüm önerileri aranmalıdır. En başta bu alanda bütünsel, etkin ve savunulabilir bir siyasal strateji oluşturmak gerekmektedir. Bu strateji mevcut temsili demokratik öğeleri ortadan kaldırmadan, onlara katılımcı öğeleri ekleyen, tamamlayıcı bir nitelik taşımalıdır. Bunun yanında, açıkça ortaya konan bir vizyona sahip, sistematik ve etkin bir reform programından oluşan bir bütünsel gündem hazırlanmalıdır. Programı oluşturan reform ve değişim paketi, yerel yönetimlerle ilgili belli bir sorun alanını ele alır şekilde değil, birbirini tamamlayan, birbirlerine karşılıklı güç veren ve destekleyen bir bütünlük içinde değerlendirilmelidir.


Doğaldır ki, bu ve benzer sorunlarımızın çözüleceği sürecin temel aktörleri insan kaynaklarımız olacaktır. Geleceğin yönetici adayları öğrencilerimiziz söz konusu süreçlerde etkin rol oynamaları, yerel yönetimler konusunda öncelikle teorik bilgilerinin çok iyi olmasına bağlıdır. Bu çalışmayı hazırlarken öncelikli amacımız; öğrencilerimizin, bu alanda çalışan araştırmacıların ve özellikle sistemde yer alan tüm çalışanlarımızın, yerel yönetimler konusunda güncel ve kolay anlaşılan teorik bilgilere ulaşmalarını sağlamak olmuştur.

Bu ürünü 232 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: