Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YENİDEN SANAT VE HAYAT DERGİSİ SAYI : 46 / 03 İLKBAHAR 2016 ( DİRENİŞ VE BAHAR )
Yeniden Sanat ve Hayat Dergisi Sayı : 46 / 03 İlkbahar 2016
YENİDEN SANAT VE HAYAT DERGİSİ SAYI : 46 / 03 İLKBAHAR 2016 ( DİRENİŞ VE BAHAR )
Barkod
: 3990000032387
Basım Yılı
: Kasım 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 20 x 29.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 198
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
9,90
İndirimli Fiyatı
7,43
Kazanılan Puan
22 NP
Bu ürünü 311 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Sanat ve Hayat Dergisinin bahar sayısı okurla buluşmak üzere raflardaki yerini aldı. Üç ayda bir yayımlanan derginin yeni sayısı, baharı üstümüze örtmek için bodrumları gökyüzüne çekenlerin direnişine ses oluyor:Direniş Ve Bahar Tartışma Kültürü Bölümünde devrimi, direnişi ve baharı; insanlığın gelişimi, evrim, tarih, müzik, felsefe ve kadın özgürlük mücadelesi ekseninden ele almaya çalışıyor. Daha önceki sayılarda olageldiği gibi Kutsiye Bozoklar’ın yazısı ile açılan bölüm, Mukaddes Erdoğdu Çelik, Volkan Yaraşır, Ferhat Kaya, Mehmet Akkaya, Bülent Köksal Aydın’ın yazıları ile devam ediyor.

Mevsimler Bölümü, Tezer Özlü’den Dostoyevski’ye, Adnan Yücel’den Nuri İyem’e, Haldun Taner’den Sabahattin Ali ile Sait Faik’e ve hayatının baharında direnişin ortasında can veren Lorca’ya uzanan bahar çiçeklerinin onurlu mücadelesini okurla buluşturuyor.

Birbirinden güzel şiirler, öyküler ve diğer edebi ürünlerden oluşan Harman Bölümü büyük beğeni ile okunacaktır. Halklar bahçesi olan ve baharın tüm renklerine ev sahipliği yapan coğrafyamızda, dilleri ile ben varım diyen kadim halklar yine Mozaik Bölümünde buluştu. Mozaik bölümünde Kürtçe-Kırmanci-Zazaki, Lazca, Ermenice dillerinde halkların kendi tarihlerinin kültürlerinin ve direnenlerinin hikayelerini, şiirlerini, tarihlerini okuyacaksınız.

Çentik Bölümünde dünya devriminin baş eğmez kadını-savaşçısı olan Rosa Luxemburg’u Hilmi Toy, yakın zamana kadar Türkiye devrimci hareketinde yok sayılan ve hatta ismi bile bilinmeyen Paramaz’ı (Madteos Sarkisyan) Kadir Akın ve Türkiye Devrimci Hareketine ser verip sır vermeme geleneğini kazandıran, Kemalizm ile tarihsel, ideolojik ve politik olarak hesaplaşan İbrahim Kaypakkaya’yı da Muzaffer Oruçoğlu’nun kaleminden okuyacağız.
Pano Bölümünde tiyatrodan sinemaya, felsefeden söyleşiye değin birbirinden değerli yazıları okurların beğenisine sunulurken yine burada Yener Orkunoğlu’nu, Tacim Çiçek’i, Bülent Köksal Aydın’ı ağırlayacağız. Ayraç Bölümünde de severek okunacağı düşünülen kitaplar okurları bekliyor olacak.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: