Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YENİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ (  )
Yeni Türkiye Cumhuriyeti
YENİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ (  )
Barkod
: 9786059305099
Basım Yılı
: Mart 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13 x 19 (cm)
Sayfa Sayısı
: 347
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%13 İNDİRİM
Liste Fiyatı
38,00
İndirimli Fiyatı
33,06
Kazanılan Puan
99 NP
Bu ürünü 1262 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Müslüman dünyasındaki kilit devletleri inceleyen birçok kitap arasından ilk defa bu kitap uzun bir izolasyon sürecinden sonra Türkiye’nin Orta Doğu siyasetinde bir kez daha nasıl başat bir oyuncu haline gelmekte olduğuna odaklanmaktadır.

Amerikan odaklı ve bölgeden kendini izole eden dış politika çizgisinden vazgeçerek tüm bölgesel aktörlerle aktif etkileşim içindeki ve oyun kurucu olma gayretindeki bağımsız bir dış politika hedefine yönelmesiyle Türkiye’nin ufku ve vizyonu genişlemiştir. Bu vizyon, Müslüman dünyasında kendisini farklılaştıran seküler-demokratik tecrübesiyle ve güçlü kültürel geleneğiyle de birlikte oldukça pekişmektedir. Türkiye bu modeliyle ve üstlendiği rolle beraber Müslüman dünyası içinde imrenilerek takip edilen bir ülke konumuna yükselmiştir.

Türkiye’nin dinamik siyaseti ve bağımsız dış politika hedefleri -her ne kadar ABD’nin kafasını karıştırsa ve onu rahatsız etse de- eninde sonunda Türkiye’nin, Orta Doğu’nun ve hatta Batı’nın çıkarına olacaktır.

Orta Doğu ve Türkiye hakkında teorik ve saha bilgisi geniş olan Graham Fuller’ın bu çok-boyutlu, ilgi çekici ve ayrıntılı kitabı bölgenin en büyüleyici ve sofistike ülkelerinden biri olan Türkiye’nin geçirdiği dönüşüm ve dünyadaki yeri hakkında harikulade bir eser.

“Tam zamanında ve canlı bir şekilde devreye girmek suretiyle, Graham Fuller’ın son kitabı Türkiye ve Türkiye’nin dünyadaki rolü konusundaki tartışmalara değerli bir katkı yapıyor. Türkiye’den ve bölgede yapılan bir dizi röportajdan yola çıkan eser, Türk dış politikası konusunda başka eserlerde bulunmayan bir tarzla, son olayları ve gelişmeleri yorumluyor. Yeni Türkiye’yi ve onun başkaları için ne anlam ifade ettiğini anlamak isteyenler için çok önemli bir eser. ”
Ian Lesser,
ABD Alman Marshall Fonu Kıdemli Transatlantik Üyesi,
Washington D. C. Woodrow Wilson Merkezi Kamu Politikası Uzmanı

“Türkiye üzerine, zamanlaması çok isabetli bu çalışmasında Graham Fuller, Türk iç ve dış politikası ile ilgili objektif ve dengeli bir değerlendirme sunuyor. Ülkenin kendine özgü sosyal, ekonomik, politik ve kültürel dinamiklerini dikkate alarak, öteki çalışmalarda çoğu kez rastlanmayan çok boyutlu bir perspektif sağlıyor. Oldukça okunaklı, akıcı bir üslûpla kaleme alınmış bu eser Türkiye ile ilgili mükemmel bir çalışma niteliğinde. ”
Ömer Taşpınar
Brookings Enstitüsü

“Graham Fuller özelde Türk siyaseti ve genelde siyasal İslam konusunda en aklı başında analistlerden biridir. Bu yüksek kaliteli çalışma Türkiye ve İslamî siyaset araştırmalarına değerli bir katkı yapıyor ve Türkiye’nin dönüşümüne ve bölgedeki rolüne vurgu yapmak suretiyle yeni bir çığır açıyor. ”
Hakan Yavuz
Utah Universitesi

“Avrupa tarafından reddedilen bir Türkiye, Orta Doğu problemini Avrupa’ya taşıyacaktır. Fuller’ın söz konusu ikilem bağlamında yaptığı bu isabetli analiz, gerçekten büyük, hatta acil jeopolitik önemi haiz. ”
Zbigniew Brzezinski
Danışman ve Mütevelli, Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: