Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YENİ İÇTİHATLARLA UYGULAMALI VE YORUMLUCEZA MUHAKEMESİ KANUNU ( YENİ İÇTİHATLARLA UYGULAMALI VE YORUMLUCEZA MUHAKEMESİ KANUNU )
Yeni İçtihatlarla Uygulamalı ve YorumluCeza Muhakemesi Kanunu
YENİ İÇTİHATLARLA UYGULAMALI VE YORUMLUCEZA MUHAKEMESİ KANUNU ( YENİ İÇTİHATLARLA UYGULAMALI VE YORUMLUCEZA MUHAKEMESİ KANUNU )
Barkod
: 9789750249297
Basım Yılı
: Eylül 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17x25 cm
Sayfa Sayısı
: 4008
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
810,00
İndirimli Fiyatı
745,20
Kazanılan Puan
2236 NP
Bu ürünü 55 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Ceza Muhakemesi Kanunu, soruşturmanın başlamasından hükmün kesinleşmesine kadar geçen aşamada yapılacak her türlü işlemin insan haklarına uygun yürütülmesi amacıyla kabul edilmiş temel bir kanundur. İnsan haklarını ihlal etmeden yürütülen bir soruşturmada delillerin toplanması, toplanan delillerin iddiaya dönüştürülerek davaya konu edilmesi, davaya dayanak olan delillerin ise aleni ortamda tartışılması, ortak akıl yürütmelerle sonuca bağlanması için her şeyden önce sürece katılan kişilerin eşit haklarla donatılmış olması, aktif katılımlarının sağlanması ile mümkün olabilir. Ceza davasının başındaki iki olasılığa dayanan kuşkunun yenilmesi ancak diyalogla sağlanabilir. Diyalogun garanti ettiği eşit şartlarda serbestçe tartışabilme imkânı, başlangıçtaki kuşkunun ortadan kaldırılarak iddiaya konu eylemin olduğunun ya da olmadığının kanıtlanmasının garantisidir. Bu sonuçta yenilen ne savunmadır ne de iddiadır. Davanın başındaki kuşku, ortaklaşa katkı ile yenilmiş, ortak bir sonuca ulaşılmıştır.

Bir soruşturma/kovuşturmanın, adalet ilkelerine uygun yürütülerek sonuçlandırılması, sadece CMK maddeleri ve bu maddelerin Yargıtay tarafından açıklanan anlamının bilinmesi/uygulanması ile sağlanamaz. Evrenselleşmiş yargılama normlarına ilişkin başta AİHM ve Anayasa Mahkemesi’nin bireysel başvuru kararları olmak üzere farklı kaynaklardan beslenmek gerekir. Çalışmamızın sekizinci baskısında, hukukçulara, maddelerin anlam ve uygulamasına dair geniş bir perspektif sunmaya gayret ettik. Sekizinci baskı, maddelerin bağlantılı olduğu diğer kanunlar, yönetmelikler, genelgeler, madde gerekçeleri, Yargıtay, AİHM ve Anayasa Mahkemesi kararları ile zenginleştirilerek okuyucunun daha çok görüşe kolayca erişebilmesine olanak sağlayacaktır.
Madde Metinleri
Gerekçeler
Açıklamalar
Genelgeler
Yargıtay Kararları
AİHM Kararları & Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru Kararları
1412 Sayılı Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu (Yürürlükte Bulunan Hükümleri)
Karşılaştırma Tabloları
I. Cilt Madde 1 – 138
II. Cilt Madde 139 – 232
III. Cilt Madde 233 – 335
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: