Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YENİ EKONOMİDE VE YENİ DÜNYADA İŞLETMECİLİK ( GÜNCELLENMİŞ, LOJİSTİK YÖNETİMİ İLAVELİ İŞLEVLERİ VE UYGULAMA İZDÜŞÜMLERİ İÇEREN YENİ BASKI )
Yeni Ekonomide ve Yeni Dünyada İşletmecilik
YENİ EKONOMİDE VE YENİ DÜNYADA İŞLETMECİLİK ( GÜNCELLENMİŞ, LOJİSTİK YÖNETİMİ İLAVELİ İŞLEVLERİ VE UYGULAMA İZDÜŞÜMLERİ İÇEREN YENİ BASKI )
Barkod
: 9786055100155
Basım Yılı
: Şubat 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 558
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
38,00
Kazanılan Puan
114 NP
Bu kitabı 6,33 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 383 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Parçası olduğumuz ekonomi de, içerisinde yaşadığımız dünya da aynı ekonomi ve aynı dünya değildir. Bir yandan teknolojinin, bilimin ve bilgi teknolojisinin yönlendirdiği, insanların sorunlarına çözüm getiren, yaşamı kolaylaştıran devasa yenilikleri yaşamaktayız. Diğer yandan da, doğal, ekonomik, siyasal felaketlerin neden olduğu trajik haberlerle birlikte yaşıyoruz. Afrika’da ve Ortadoğu’da neredeyse her gün, her saat çatışmalar, intihar saldırıları, savaşlar aracılığıyla kanıksanan katliamlar yaşanmaktadır. Dolayısıyla, üçüncü bin yılın başlangıcı felaketlerle yenilginin diyalektiğine zemin olmuştur.

Devasa yenilikler ve teknolojik gelişmeler, ne yazık ki felaketlere galip gelememektedir. Zira doğa katledilmekte, insanlar katledilmekte, çevre kirletilmekte, tarımsal arazi sanayiye, kısa vadeli ekonomik çıkarlara feda edilmektedir. Globalleşme nedeniyle, tüm krizleri, tüm dünya insanları hissettirmektedir. Kriz ve günlük olgular arasına girmiştir. Böyle bir atmosfer içinde ekonomi de yenidir, içinde yaşadığımız dünya da yenidir artık.

Öyleyse, işletmeciliğin farklı olmaması düşünülebilir mi?

Elbette hayır! İnternet, web, elektronik ticaret tüm işletme sistemini kuşatmalıdır. Y kuşağı yönetsel, ekonomik ve siyasal yaşama damgasını vurmaktadır. Bu durum, Gezi Parkı protestolarında da, 17 aralık yolsuzluk operasyonlarından sonra da teyit edilmiştir. Y kuşağının rasyonelliği ve yolsuzluk ekonominin de, siyasetin de dünyanın da baş belaları arasındadır. STK’lar, devlet ve özel sektör yanında önemli üçüncü sektör olarak ekonomik, siyasal ve demokratik yaşamda yerlerini almışlardır.

Üst yöneticilerin (CEO, COO, CIO, CHRO vb) işleri daha da zorlaşmaktadır. Çünkü birçok faktörün neden olduğu krizlerin ortaya çıkardığı şirket başarısızlıklarının faturası, üst yöneticilere öncelikle çıkarılmaktadır. Kriz yönetimi, yeni sektör ve pazarlar bulma, gerektiğinde küçülme ve elden çıkarma CEO ve yardımcılarının kafa yoracağı stratejlier olmalıdır.

“Yeni Ekonomide ve Dünyada İşletmecilik“ adını verdiğimiz bu kitap, bu konularda perspektif sunma iddiasına sahiptir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: