Sepete Ekle
KAPAT
Değerli Müşterimiz;

Yoğunluktan kaynaklı telefonlarımızda uzun süreli beklemeler yaşanabilmektedir.

info@nobelkitap.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YENİ E DERGİSİ SAYI: 46 AĞUSTOS 2020 (  )
Yeni E Dergisi Sayı: 46 Ağustos 2020
YENİ E DERGİSİ SAYI: 46 AĞUSTOS 2020 (  )
Barkod
: 3990000094871
Basım Yılı
: Temmuz 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19 x 27 (cm)
Sayfa Sayısı
: 80
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3-5 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
15,00
İndirimli Fiyatı
12,75
Kazanılan Puan
38 NP
Bu kitabı 2,13 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 21 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yeni e’nin ağustos sayısı çıktı: Bugünün emrindeki ‘tarih’ Aylık kültür, sanat ve edebiyat dergisi Yeni e’nin Ağustos 2020 tarihli 46. sayısı yayınlandı. Derginin kapak konusu, yaz ayları itibariyle ayrı ayrı gündem olan üç başlığı birleştiriyor: Fatih Sultan Mehmet’in, İtalyan ressam Bellini tarafından yapılan portresinin İstanbul Belediyesi tarafından satın alınmasına dair tartışmalar; tarihi Hasankeyf kentinin sular altında kalması ve Ayasofya Müzesi’nin camiye dönüştürülmesi…

Bu üç başlığın da artık neredeyse kronik hale gelen ekonomik kriz koşulları, ücretler ve diğer hakların budandığı çalışma yaşamı, kadına karşı şiddet vakaları, doğanın talanı ve giderek artan anti-demokratik uygulamalar ile bütünlüklü bir çerçeve oluşturduğu vurgulanan editöryal sunumda şu ifadelere yer verilmiş:

“Geçmişi istismar etme üzerine kurulu bir ideolojik zeminden yükselen iktidardaki sağcı alaşım; ‘yerli ve milli’, ‘ecdat’, ‘din ve vatan” diye diye, ülkenin üzerinde kurulu bulunduğu toprakların evrensel ve ulusal tarihini de güncel bir siyasi malzemeye dönüştürüyor. ‘Tarih’ son derece keyfi bir şekilde, ‘bugün’ün anlık ihtiyaçları için göreve çağrılıyor. ”

Derginin ana temasını oluşturan bu çerçevede, Aydın Çubukçu, Nuray Sancar, Tevfik Taş, Barış Avşar, Melishan Devrim, Ulaş Töre Sivrioğlu’nun yazıları ile Antep’teki Meryem Ana Kilisesi’nin “Kurtuluş Camii”ne çevrilmesi süreciyle ilgili olarak Murat Uçaner ile yapılmış bir söyleşi yer alıyor. Bu bölümde ayrıca Bülent Kılıç’ın Hasankeyf fotoğraflarından oluşan bir albüme de yer verilmiş.

Sibel Öz’ün “Yayıncılık sektöründe neler oluyor” başlıklı yazısı salgın döneminde yayıncıların karşı karşıya kaldığı sorunlarla ilgili bir değerlendirme sunarken; geçtiğimiz günlerde, Şırnaklı üç farklı kuşaktan yedi kadının iç içe geçen hikâyesini bir tür sözlü tarih çalışmasında “Derve” ismiyle kitaplaştıran gazeteci Jinda Zekioğlu ile yapılmış bir söyleşi de bulunuyor. Bir başka röportaj ise çalışmalarını Viyana Üniversitesi’nde sürdüren felsefeci Hakan Gürses’le yapılmış ve küresel salgın koşullarının düşünce süreçleri üzerindeki etkisinin izlerini sürüyor. Dergide ayrıca Nazlı Toprak, Ayşegül Tözeren, Oğuzhan Yeşiltuna, Serdar Aydın’ın edebiyat ve müzikle ilgili denemeleri de bulunuyor. Gülce Başer, Şahin Altuner, Nihat Ateş, İlhan Sami Çomak, Hüseyin Köse, Cenk Kolçak, Emrullah Alp, Sultan Gülsün, Cihan Oğuz, Özge Sönmez şiirleriyle; Adnan Özyalçıner, Betül Tarıman, Umut Çetin ve Ersin Karahaliloğlu öyküleriyle; Aslı Alpar, Atilla Atala ve Esin Erdem ise desen ve çizgileriyle ağustos sayısında yer alıyor.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: