Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YENİ DENİZ MECMUASI SAYI: 8 ARALIK 2017 (  )
Yeni Deniz Mecmuası Sayı: 8 Aralık 2017
YENİ DENİZ MECMUASI SAYI: 8 ARALIK 2017 (  )
Barkod
: 3990000048695
Basım Yılı
: Aralık 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19 x 25 (cm)
Sayfa Sayısı
: 160
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 2-5 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
14,85
İndirimli Fiyatı
12,62
Kazanılan Puan
38 NP
Bu kitabı 2,10 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 53 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yayın Kurulu’nda Enis Batur, Cem Gürdeniz, Emin Nedret İşli, Murat Koraltürk,
Ahmet Kuyaş ve Tunca Arslan’ın yer aldığı
Yeni Deniz Mecmuası’nın 8. sayısı tüm kitapçılar ve gazete bayiilerinde.

Yeni Deniz Mecmuası’nın 160 sayfa hacmindeki 8. sayısı Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın “Sular Bizden Akıllıdır” ve Yannis Ritsos’un “Kurtuluş Yolu” adlı şiirleriyle açılıyor. Kapak konusu ise İstanbul Boğazı’nda yıllar içerisinde yaşanan değişimi anlatan bir dosya. “Çürüyen Bir Şey Var Boğaziçi’nde” başlıklı dosyada, Babür Hüseyin Özbek “Boğazın Kullanılmayan Eski İskeleleri”, Cem Gürdeniz “Denizde Görgü: Gürültü Kirliliği ve Usturmaça Kültürü”, Gökhan Akçura “Yok Olan Bir Semtin ve İskelenin Öyküsü”, Mehmet İren ise “Kabataş’a Yapılacak İskele İçin Vatandaşlar Ne Diyor?” yazılarıyla dosyayı zenginleştiriyor.

Turgut Yüksel, balık takvimi dışında balıkçının da takvimi olduğunu, bu takvimin balıkların geliş gidiş, avlanma zamanları ve balığın yaşamındaki dönemleri belirlemek için aynı tarihe denk düşen bayramlarla ve panayırlarla anılarak oluşturulduğunu anlattığı “Azizler ve Balıklar” yazısını kaleme aldı.

Orhan Başar, balıkların büyük göçünü anlatırken, Ali Bozoğlu’nun bize tarihte yolculuk yaptıran yazısı “Ahırkapı Feneri ve Lik Ailesi” de okunmaya değer.

Bu sayımızda iki tane dizi başlatıyoruz. İlki Nadire Berker ve Selim Yalçın’ın yolculuğunu anlattığı “Tuna’dan Karayipler’e” yazısıyla başlayan dizi, ikincisi de Turgut Çeviker’in anılarını kaleme aldığı “Bir Bahriyeli’nin Anlatılabilir Günleri’nden” dizisi…
Selim İleri, bizi eski güzel günlere götürüyor yine: “Moda’da Bir Plaj” yazısını okurken, yaşanan değişim içinizi biraz burkacak.

Efsane gemi SS Normandie’nin hikâyesini de iki yazıyla anlatıyoruz: Murat Koraltürk “Tekniğin ve Sanatın Bileşimi”, Rolf Achilles de “Chicago’da Mükemmel Bir Salon” ile okuyucunun karşısına çıkıyor.

“Rahmi Koç Müzesi’ne Katılan Maid of Honour Filikasının Öyküsü: HMS Hood’un Güvertesinden Haliç Sahillerine” başlıklı yazısıyla Cem Gürdeniz, bu önemli katkıyı anlatıyor.

Emin Nedret İşli’nin hazırladığı “Osmanlı Denizcilik Şirketleri Tahvil ve Hisse Senetleri” albümü de bu sayıdaki konularımız arasında.

Dergide karşılaşacağınız yeniliklerden birisi de Nalan Alaca’nın çizimleri. Alaca, Tarihi Dalgıç Kıyafetlerini geçmişten günümüze gösteren çizimlerle dergiye katkıda bulundu.

Sayfalarını çevirdikçe püfür püfür esen bir deniz kültürü rüzgârıyla karşılaşacağınız dergide yer alan diğer konu başlıkları ve yazarlar şöyle:

Balıkçılığımızda Düzlüğe Çıkmanın Tek Yolu – Nezih Bilecik, Düşseverin Coğrafya Defteri ya da Keyfi ve Büyüleyici Bir Atlas – Ömer Bozkurt, Haritaya Bakınca Gözüm Bir Ada Arar – Feridun Andaç, Gemici Sindbad’ın Harikülâde Maceraları – Emin Nedret İşli, Haber Var Sizlere Karanlığın Yüreğinden – Haydar Ergülen, Gemiler de, İnsanlar da Ölür – Murat Koraltürk, Bizlere Denizde Süvari Bey Derler – Ahmet Aytoğan, Başka Dünyanın İnsanlarıyla “Derinlik Sarhoşluğu” – Tunca Arslan, Dipte Vaktin Doldu Yukarıya Çık – Evren Ertür, Özlem ve Hüzün Taşıyan Denizci Ezgileri – Serdar Çelik, Denizciler Buraya Bizim Köy Derler – İbrahim Akkaya, Napoli’nin Karşısındaki Hırçın Kale! – Elsa Morente, Cumhuriyet Donanmasının Gemi Tedarikleri – Burhanettin Seri, Evin Kokusunu Getiren Gemi Demiri – Ali İbrahim Kontaytekin, Bir “Deli Petro” Aranıyor… - Deniz Mehmet Irak, Denizcilerin Kara Deyince İlk Akıllarına Gelen – Sitem Ateş

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: