Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YDS İNGİLİZCE 10 DENEME SINAVI AYRINTILI ÇÖZÜM VE STRATEJİ KİTABI (  )
YDS İngilizce 10 Deneme Sınavı Ayrıntılı Çözüm ve Strateji Kitabı
YDS İNGİLİZCE 10 DENEME SINAVI AYRINTILI ÇÖZÜM VE STRATEJİ KİTABI (  )
Barkod
: 9786055270681
Basım Yılı
: Nisan 2015
Basım Dili
: Türkçe İngilizce
Ebatı
: 19.5 x 27.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 416
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
32,40
İndirimli Fiyatı
24,30
Kazanılan Puan
73 NP
Bu kitabı 4,05 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 285 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Daha önce İngilizce KPDS Deneme Sınavları adını taşıyan kitap son YDS Formatına uygun biçimde 80 soruluk deneme sınavları kitapçıkları şeklinde yeniden düzenlenmiştir.
Daha fazla deneme çözmek isteyenler için, yazara ait 7 sınavlı bir deneme kitabı daha bulunmaktadır. (YDS Deneme Sınavları B Serisi 7 Özgün Sınav) Bu deneme sınavı kitapçıklarında tüm soruların yazara ait olduğu özgün sorular bulunmaktadır. Çok kolaycı bir yaklaşım izleyerek ÖSYM’nin daha önce yaptığı sınav sorularına ayrıntılı cevap anahtarları yazarak 6 ayda hazırlanmış kitaplardan değildir. Pratik yapmak için gerçek sınavları çözmeyi bitirmiş olanlar için düzey onlara denk öğretici ek bir soru bankasıdır.


Bu kitap Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) belli bir puanı almak zorunda olan ancak test çözerken yanlış yaptığı sorularda çaresiz kalanlar için doyurucu açıklamalar içermektedir. YDS deneme kitapçıklarını çözerken sözlük karıştırmak zorunda kalmayacaksınız. Çünkü, soru kökleri ve seçeneklerdeki sözcükler ile ilgili açıklamalar, soru çözümleri ve stratejilerinin bulunduğu bu kitapta verilmiştir. Bu bir öğreticiye bağlı kalmayı ve sözlük gereksinimini en aza indirecektir.

Her bir deneme sınavına ait ayrıntılı çözüm bölümlerinde her bir soruyla ilgili bilgiler tüm çıplaklığıyla gözler önüne serilmekte olup bu açıklamalar soruları anlama konusunda tüm tereddütleri giderecek biçimde ayrıntılıdır. İleri düzeyde İngilizce bilenler bu kadar ayrıntılı cevap anahtarını gereksiz bulabilirler. Ancak bu bölümler her seviyedeki bireyin gereksinimine cevap verecek şekilde düşünülmüştür. Daha önce yapılan KPDS ve ÜDS sınavlarının YDS adı altında tek sınava dönüşmesiyle büyük sayıda ve her seviyeden aday aynı sınava girmek durumundadır. Bu ayrıntılı açıklama ve strateji kitabı hangi soruda hata yapacağımız belli olmadığından hata yaptıkça bakabileceğimiz bir referans kaynağı olarak tasarlanmıştır. Amaç her bir deneme sınavını yaptıktan sonra sözlük açmadan hatalarınızı kontrol etmek ve gereken sözcükleri öğrenmektir.
Yanlış seçenekte öğrendiğiniz bir kalıp ya da sözcük başka bir soruda doğru cevabınız olabilir. Bu yüzden, çeldiriciler yeni kalıplar ve sözcükler öğretecek şekilde tasarlanmıştır. Hazırlanışı uzun bir süre alan bu kitabı bir ayda çözüp bir kenara koymamalısınız. Geçen sözcük ve sözcük öbeklerini ve dilbilgisi kalıplarını öğrenmelisiniz. Kitabın sonunda verilen ekler bölümündeki sözcük ve kalıp listelerini çalışmadan sınava girmeyiniz.


Herhangi bir soru kökü ya da parçanın alındığı büyük bağlama (macro-context) ait sözcükler ve gerçekler şıklara yansıtılmış ve böylece kitap kullanıcısının karşısına çıkabilecek benzer başka soru ya da parçalara önceden hazırlanabilmesi amaçlanmıştır. Kitaptaki deneme sınavlarında hayatın her alanını yansıtan İngilizce orijinal metinlerden seçilmiş cümleler ve paragraflar soru kökü olarak düzenlenmiş ve gerçek YDS sınavlarının dilbilgisi ve sözcük kapsamını yansıtacak bağlam çeşitliliği sağlanmıştır.
Dilbilgisine hakim olmayan adaylar için, kullanıcıyı orta seviyeden ileri seviyeye eriştirmeyi hedefleyen Türkçe anlatımlı ve bol alıştırmalı Bridge to Advanced Grammar of English isimli yazarın son kitabının çalışılması önerilir. Daha çok test çözmek için soru bankası niteliğindeki İngilizce Testler ve Sınav Rehberi adlı kitap önerilebilir. YDS ve LYS-5 sınavlarındaki paragraf düzeyindeki tüm soru tiplerinde tecrübe kazanmak için yazara ait klasikleşmiş Paragraph Studies isimli kitap önerilir.
Tüm adayların çalışmalarının karşılıklarını almalarını dilerim.
M. Fatih Adıgüzel, MersinÜrünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: