Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
YDS 4X4 SET 2. KİTAP : PARAGRAPH COMPLETİON IRRELEVANT SENTENCE AND READİNG COMPREHENSİON PASSAGES (  )
YDS 4X4 Set 2. Kitap : Paragraph Completion Irrelevant Sentence and Reading Comprehension Passages
Yorumları oku
%5 İndirim
Basım Dili
: Türkçe İngilizce
Ebatı
: 19.5 x 27.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 673
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 40,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 38,00 TL
Kazanılan Puan
: 114 NP
Barkod
: 9786059029315
Basım Yılı
: Eylül 2015
Ürünün Tanıtımı

Bu kitap, 2014’te ilk baskısı yapılan ve kısa zamanda tükenen YDS Paragraph Completion & Irrelevant Sentence ile YDS Reading Comprehension Passages kitaplarının tamamen okuyucu lehine ekonomik amaçlı birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Bununla birlikte birleştirmede bilimsel temellere uygun olarak benzer türde soruların aynı kitaplarda toplanmasına azami özen gösterilmiştir.


YDS İngilizce Sınavı soruları içinde adaylar için genelde en zorlayıcı bölümler paragraf sorularının olduğu bölümlerdir; çünkü bu bölümde geniş akademik kelime dağarcığına sahip olma, karmaşık cümle yapılarını çok iyi tanıma ve okuduğunu büyük ölçüde anlayabilme adaylar için olmazsa olmaz gerekliliklerdir. Bunun yanı sıra, bu bölümlerde anlam dilbilgisine göre daha ön plana çıktığından, yapısal ipuçları diğer bölümlerde olduğu kadar işe yaramaz. Sonuçta bu bölümde adaylar, bütün cümleleri en iyi düzeyde anlayabilmek durumundadır. Bu nedenle de bu bölümlerdeki soruları yanıtlamak için genelde daha fazla süreye ihtiyaç olmaktadır.


YDS Paragraph Completion & Irrelevant Sentence bölümü, sınava girecek adayların, sınavın genelde oldukça zorlayıcı ve çok zaman alıcı olan iki bölümüne daha iyi hazırlanabilmeleri için özel olarak hazırlanmıştır. Bu iki bölümün aynı kitapta birlikte sunulmasının nedeni, her iki soru türünün aslında birbirinin bir bakıma aynısı niteliğinde olmasıdır. Paragraf tamamlama sorularında tümevarım yöntemini uygulanırken, ilgisiz cümleyi bulma sorularında ise tümdengelim tekniğini uygulamak gerekmektedir. Bu eserde her iki soru tipiyle ilgili kolay soru çözüm stratejileri ve teknikleri, örnek ve açıklamalı soru çözümleriyle birlikte sunulmuştur. Sonrasında ise bu iki soru tipiyle ilgili özel testler ve testin hemen ardından da her sorunun açıklamalı anlatımı ve çözümü etkili bir çalışma yapabilmeniz için sizlere sunulmuştur. YDS serisinin bu kitabı da, serinin diğer özel YDS kitapları gibi, sizlerin ihtiyaç duyacağınız soru tiplerini kapsayan eseri seçebilmeniz amacıyla özel olarak tasarlanmıştır.


YDS Paragraph Completion (Paragraf Tamamlama) bölümünde adaylara 4 soru sorulmaktadır ve her soruda verilen paragraf içinde yeri boş bırakılmış olan ve anlamca paragrafı anlamlı biçimde tamamlayacak cümleyi seçenekler içinden bulmaları istenmektedir. Her soruda paragrafın farklı bir cümlesinin yeri boş bırakılır. Bu cümle bazen ilk cümle, bazen aradaki, bazen de son cümle olabilir. Bu bölümde başarılı olabilmek, evrensel paragraf yazım tekniklerini iyi bilmekle de doğru orantılıdır. Bu kitapta hem paragraf tamamlama sorularının nasıl daha kolay ve etkili çözülebileceğini örnek ve açıklamalı soru çözümleriyle görebilecek, hem de evrensel paragraf kurallarını öğrenme ya da pekiştirme imkanı bulacaksınız.


YDS Irrelevant Sentence (İlgisiz Cümleyi Bulma) bölümü, sınavın en sonunda yer alan toplam 5 sorudan oluşmaktadır. Bu soruların her birinde beşer cümleden oluşan birer paragraf verilmektedir. Her soruda verilen beş cümleden biri paragrafın genel konusuna uyumlu olmamaktadır ve adaylardan bu anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulması istenmektedir. Bu tip sorularda da yine paragrafın yapısal özelliklerinin bilinmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, cümlelerde anlamsal bütünlüğün yanı sıra, bazı yapısal ve sözcüksel ipuçları da soruların daha kolay yanıtlanmasında yararlı olmaktadır.


YDS Reading Comprehension Passages bölümünde okuma parçaları (Reading Comprehension) ile ilgili sorular ve bu soruların geniş açıklamalı çözümleri sunulmuştur. Bu bölüm zor ve zaman alıcı olmasının yanında, sınavın yüzde bakımından da önemli bir bölümüdür. YDS İngilizce sınavında 5 okuma parçası ve her parça için 4’er soru olmak üzere toplam 20 soru yer alır. Böylelikle okuma parçaları sınavın yüzde 25’ini oluşturur. Sınavda yer alan 5 parça herhangi bir sınır olmaksızın her konuyla ilişkili olabilir. Bu nedenle sınava hazırlanan adaylar çok okumalı ve de çok çeşitli konulara sahip metinlerle haşır neşir olmalıdır. Bu bölümde tesadüfi başarı artık mümkün değildir, çünkü eskiden olduğu gibi taktik, strateji ya da şifre gibi ezberci sistemin hileleriyle başarılı olmak tamamen hayal olmuştur. Yeni sınav sisteminde adayların okuma anlama becerilerinin hızlı ve etkili olmasının yanında, çok da iyi kelime dağarcığına sahip olmaları gerekmektedir. Doğaldır ki, bu düzeye erişmek kısa süreli bir çalışma ve uyduruk şifre ve hilelerle asla mümkün değildir. Artık YDS dil sınavında kurnazlık değil, gerçek bilgi ölçülmektedir.


Durum böyle olunca, sınava hazırlanan adayların mümkün olduğunca çok çeşitli konularda bir çok parça üzerinde çalışmaları ve bu parçalar hakkında soru çözmeleri gerekmektedir. Bunu yaparken de, asla sözlük kullanımından kaçınmamaları ve erinmemeleri şarttır. Sabırlı, düzenli, istikrarlı ve uzun soluklu bir çalışma ile ancak başarı düzeyini yükseltmek mümkün olacaktır. Adayların bu bilinçle çalışmaları kaçınılmaz bir gerçektir.


Kitabın YDS Reading Comprehension Passages bölümünde adaylara çok sayıda ve farklı konularda parçalar üzerinde çalışabilmelerine olanak vermek üzere toplam 150 paragraf ve bu paragraflara ait toplam 600 soru verilmiştir. Kitaba dahil edilmiş olan parçalar, sağlık, sosyal ve fen bilimleri konularının yanı sıra, güncel olaylarla ilgili konuları da kapsamaktadır. Her testte toplam 5 paragraf ve bu paragraflara ait 20 soru vardır. Böylelikle, her testte gerçek YDS sınavındaki okuma bölümündeki soru sayısı kadar soru çözecek ve başarı düzeyinizin gelişimini sürekli olarak izleyebileceksiniz. Her testin hemen ardından, o teste ait tüm soruların ayrıntılı açıklamalı yanıtlarını ve parçalarda geçen olası bilinmeyen sözcüklere ait mini sözlükleri de her parça için ayrı ayrı bulacaksınız. Bu sayede herhangi bir sözcüğü sözlükten arayarak zaman kaybetmemiş, çalışma temponuzu bozmamış ve ilginizi dağıtmamış olacaksınız.


Kitabın YDS Reading Comprehension Passages bölümü ile sınavın en kapsamlı ve en zor bölümüne etkili ve verimli bir şekilde hazırlanma imkanı bulabilecek, bu alandaki gelişmenizi adım adım izleme imkanı bulabileceksiniz. Çalışmalarınızın ve emeklerinizin hedeflediğiniz başarıyı getirmesi dileğiyle…


 

Bu ürünü 364 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: