Yeni sitemiz hakkında görüşlerinizi bildirmek ister misiniz?
Yeni sitemizi değerlendiriniz
Görüş ve Önerileriniz
kapat
Sitemizi Değerlendirmek
için tıklayın
Sepetinizdeki tüm ürünler silinecek. Onaylıyor musunuz?
Toplam Tutar0,00₺
Sepete Git

YDS 4X4 Set 1. Kitap : Sentence Completion Translation and Restatement

Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık
0 Yorum

Barkod
9786059029322
ISBN
978-605-902-932-2
Sayfa Sayısı
549 Sayfa
Ürün Ebatı
19.5 x 27.5 (cm)
Dil
Türkçe,İngilizce,
Cilt Durumu
Ciltsiz
Baskı Sayısı
1
Basım Yılı
9.2015
Kitap Boyutu
Normal Boy
Yazarlar

Favorilere Ekle
Paylaş

%25
indirim
40,00
30,00
Kazanılan Puan: 90 NP 7,50₺'den başlayan taksit avantajı
Sepet tutarı 150₺ ve üzeri olan siparişlerinizde kargo ücretsiz
Kargo ödeyen kitaplardan birini sepetine ekle tüm siparişin ücretsiz kargo olsun.
Kargo ödeyen kitaplar için tıklayın.
Kitap Hakkında
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar

Bu kitap, 2014’te ilk baskısı yapılan ve kısa zamanda tükenen YDS Sentence Completion ile YDS Restatement & Translation kitaplarının tamamen okuyucu lehine ekonomik amaçlı birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Bununla birlikte birleştirmede bilimsel temellere uygun olarak benzer türde soruların aynı kitaplarda toplanmasına azami özen gösterilmiştir.

YDS Sentence Completion (Cümle Tamamlama) soruları KPDS sınavının ilk uygulanmaya başladığı tarihten bu yana tüm sınavlarda yer almış ve 10 soruluk payıyla bu sınavlarda önemli bir yüzde oluşturmuştur. 2011 yılından itibaren ÜDS ve KPDS sınavları YDS adı altında birleştirilmiş ve soru sayısı ise 100’den 80’e çekilmiştir. Bu durumda Cümle Tamamlama sorularının tüm sınava olan oranı daha da artmıştır. Ayrıca TUS Yabancı Dil sınavı da kaldırılmış, TUS ve DUS Dal Sınavlarına girecek adaylar için de YDS Sınavı bir ön şart olmuştur. Diğer bir deyişle, artık yabancı dil kapısının tek anahtarı YDS’dir.

Bu bölümde sorulan toplam 10 sorudan 5’inin soru kökünde bileşik bir cümle yapısının temel cümle kısmı verilir ve cümle yarım bırakılır. Seçeneklerde verilen yan cümleciklerden hangisinin cümleyi anlamlı bir şekilde tamamlayacağını bulmamız istenir. Diğer 5 soruda ise, soru kökünde yan cümlecik verilir ve seçeneklerden cümleyi anlamlı olarak tamamlayacak temel cümleyi bulmamız istenir.

Geçmiş yıllarda bu soruları doğru olarak yanıtlamak nispeten daha kolaydı, çünkü cümlede anlamdan çok yapısal (gramatik) ipuçları doğru yanıtın tespitinde oldukça büyük rol oynuyordu. Bu nedenle de özel çalışma ve kurslarda taktik ve şifre öğrenen adaylar, cümlede anlama hiç yoğunlaşmadan, sadece belli başlı yapıların hangi parçacıklarla yan yana kullanılabileceğini ya da kullanılamayacağını ezberleyerek bir bakışta doğru yanıtı bulabiliyordu. Örneğin, sadece zaman uyumsuzluğundan dört seçenek elenebiliyor ve doğru yanıt bir anda tek başına kalabiliyordu.

YDS Sınavı ile birlikte diğer soru tiplerinde olduğu gibi, her türlü şifre, taktik ve strateji soruların doğru yanıtlanmasındaki önem ve payını büyük ölçüde yitirmiştir. Artık bir soruyu yanıtlamak için kelime dağarcığınızın iyi olması, cümle yapılarını tanıyıp analiz edebilmeniz ve daha da önemlisi cümleleri anlayarak sonuca gitmeniz gerekmektedir.

2011 yılından itibaren uygulanmaya başlayan yeni YDS Sınavı formatındaki Cümle Tamamlama sorularının sınav sonuç istatistikleri incelendiğinde durum pek de iç açıcı görünmemektedir. Aslında çoğu aday için bu 10 soruluk büyük parça önemli bir avantaj gibi görülür, çünkü bu bölümdeki sorular nispeten kısadır ve doğru yanıta ulaşmada gramatik ipuçları da yardımcı olmaktadır. Ancak istatistiksel sonuçlar durumun hiç de göründüğü gibi olmadığını ortaya koymaktadır. Son yıllarda bu bölümde başarı yüzdesi 10 soruda 3 – 3,5 aralığındadır. Yani bu sorulardaki genel başarı oranı yüzde 50’yi bile bulmamaktadır.

Bütün bunlar dikkate alındığında, aslında adayların kolay sandıkları bu bölüme daha çok zaman ayırıp, daha fazla önem vererek daha iyi hazırlanmaları gerektiği ortadadır. Bu eser sizlere bu uygun ortamı sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış ve içeriği özel olarak hazırlanmıştır. Bu bölümün giriş kısmında bu soru tipiyle ilgili çözüm stratejilerine ve bu stratejilerle ilgili çözümlü örneklere yer verilmiştir. Daha sonra 10’ar soruluk toplam 60 adet Cümle Tamamlama Testi özel hazırlık ve çalışma yapabilmeniz için sizlere sunulmuştur. Bu testler 10’ar soruluk formatta verilmiştir, çünkü sınavda da bu bölümde toplam 10 soru yer almaktadır. Böylece her testte kaç doğru yapabildiğinizi ve başarı yüzdenizin ne durumda olduğunu anında görebileceksiniz. Her testin hemen bitiminde, bu soru türündeki bilgi ve becerinizi geliştirmek üzere, soruların doğru yanıtları, kapsamlı çözüm açıklamaları ile ek gramer bilgilerine yer verilmiştir. Özel sayfa tasarımıyla da gözünüze hitap edecek bu bölümde, cümle tamamlama tipi sorularda başarı düzeyinizi geliştirme ve yükseltme imkanını bulabileceksiniz.

Kitabın ikinci bölümünde ise cümle bazlı soruların sorulduğu Restatement (Eş Anlamlı Cümleyi Bulma) ve Translation (Çeviri) sorularının daha kolay nasıl çözüleceğine ilişkin taktik ve stratejilerin yanı sıra, bu tarz örnek soruların örnek çözümlerini ayrıntılı açıklamaları da bulabileceksiniz. 2011 yılından itibaren formatı değişen ve daha zor bir sınav haline gelen YDS sınavında toplam 4 Restatement ve 6 Translation sorusu sorulmaktadır. Her iki bölümde de cümle bazında sorular sorulduğundan, soru kökleri ve seçenekler nispeten daha kısadır. Bu nedenle de diğer soruların çoğuna göre daha az zaman alacağı açıktır. Bu iki bölümde de soruları doğru yanıtlamak, sınava giren adaylar için önemli bir avantaj yaratacaktır. Ancak yine de bu tip soruları kısa sürede ve daha çok doğru yanıtla sonuçlandırabilmek için özel bir taktik ve stratejik çalışma yapmak son derece yararlı olacaktır.

YDS Restatement & Translation bölümünde, bu iki soru tipine ilişkin farklı stratejilerin ayrı ayrı sunulduğu ve örnek soruların açıklamalı çözümleriyle anlatıldığını göreceksiniz. Her örnek soruda ve o soruya ait açıklamalı çözümde, o tip sorulara dair olası değişik farklı yaklaşımlara tanık olacak ve bu yönde kendinize strateji belirleme ve geliştirme fırsatı bulacaksınız. Taktik ve stratejik çalışmayı takiben, her iki bölümde de 10’arlı sorudan oluşan özgün soruların yanı sıra geçmiş yıllara ait YDS, KPDS ve ÜDS sınavlarından seçilmiş çok sayıda testte becerilerinizi sınama ve geliştirme imkanı bulacaksınız. Ayrıca bu testlerin hemen ardından o teste ait bütün soruların açıklamalı taktik çözümleri de öğretici olmak üzere sizlere sunulmuştur.
YDS Restatement & Translation bölümünde üç test bölümü vardır. İlk bölümde Restatement (Eş Anlamlı Cümleyi Bulma), ikinci ve üçüncü bölümlerde Translation (Çeviri) soruları, ayrı ayrı İngilizce’den Türkçe’ye ve Türkçe’den İngilizce’ye olacak şekilde farklı testlerde sunulmuştur. Böylelikle her soru tipini ayrı ayrı çalışma imkanına sahip olacaksınız.

YDS Restatement & Translation bölümünde, sınavda yüksek puanları hedefleyen adayların, normalde de kısa zaman alan cümle bazındaki soruları, daha kısa sürede çözmeye imkan sağlayacak taktik ve stratejilerle donatılmıştır. Buna ilaveten, sınavda bu iki bölümde yer alan toplam 10 soruda daha çok doğru yanıta ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Çalışmalarınızın ve emeklerinizin hedeflediğiniz başarıyı getirmesi dileğiyle…

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 50₺ ve üzerinde olmalıdır.
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin30,00 ₺30,00 ₺
2 Taksit15,00 ₺30,00 ₺
3 Taksit10,00 ₺30,00 ₺
4 Taksit7,50 ₺30,00 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin30,00 ₺30,00 ₺
2 Taksit15,00 ₺30,00 ₺
3 Taksit10,00 ₺30,00 ₺
4 Taksit7,50 ₺30,00 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin30,00 ₺30,00 ₺
2 Taksit15,00 ₺30,00 ₺
3 Taksit10,00 ₺30,00 ₺
4 Taksit7,50 ₺30,00 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin30,00 ₺30,00 ₺
Kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olabilirsiniz.
Nobel Akademik Yayıncılık Eğitim Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. Kültür Mah. Mithatpaşa Cad. No : 74 B- 01/02 Kızılay / Çankaya / Ankara
  2022 Copyright ©nobelkitap.com
  Tüm hakları saklıdır | Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL sertifikası ile güvende.
 • Troy
 • Card Finans
 • Word Card
 • Bonus Card
 • Maximum Kart
 • PTT
 • Havale
 • Master Card
 • Visa Card
Mesajınızı Bırakın

Mesajınız iletildi

En kısa sürede size dönüş yapılacaktır