Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
YARIN DERGİSİ SAYI: 8 MART - NİSAN - MAYIS 2019 (  )
Yarın Dergisi Sayı: 8 Mart - Nisan - Mayıs 2019
YARIN DERGİSİ SAYI: 8 MART - NİSAN - MAYIS 2019 (  )
Barkod
: 3990000020108
Basım Yılı
: Nisan 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 72
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%27 İNDİRİM
Liste Fiyatı
15,00
İndirimli Fiyatı
10,95
Kazanılan Puan
33 NP
Bu ürünü 187 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yarın Dergisi 8. Sayısında ‘Okumaya, Düşünmeye ve Yazmaya Adanmış Bir Ömür: Durmuş Hocaoğlu’nu ağırlıyor.

Yarın Dergisi bu sayısında; Türk şiirinin yaşayan çınarlarından Yavuz Bülent Bakiler’e ait “Sözde senden kaçıyorum dolu dizgin atlarla” cümlesini içeren poster armağan ediyor.

“Oku” emrine muhatap bir medeniyetin çocuklarından “Yarın”lara dâir bir işâret fişeği…

Yarın Dergisi’nin hikâyesi; derdi, fikri ve yarına söyleyecek sözü olanların çay ocaklarında filizlenen ümitlerinin ete kemiğe bürünerek Temmuz 2017 tarihinde görünür hâle gelmesi ile başladı.

Yahyâ Kemal’in : “ Köksüz şeyler dâima yüzer, dâima beyhûde yere bir karşı sâhil arar. Halbuki milli hayat devamdır. Devam ederek değişmek, değişerek devam etmektir. ” Olarak tebellür eden düşünceleri ile mütenasip olarak Ahmet Cevdet Paşa’dan Ömer Seyfettin’e, Hüseyin Nihâl Atsız’dan, Câhit Zarifoğlu’na, Arif Nihat Asya, Abdurrahim Karakoç, Nevzat Kösoğlu’ndan Osman Turan’a kadar kırk kadar ismi ilk sayısının arka kapağına taşıdı. Bunun Yarın Dergisi açısından tek bir açıklaması vardı : “Bu toprakların yedi rakamına sığmayacak, nâmütenâhi güzel adamı vardır. ” Bu minvâlde yayın hayatına başlayan Yarın Dergisi İlk sayısını Ömer Lütfi Mete’ye, ikinci sayısını Hasan Sağındık’a, üçüncü sayısını Seyyid Ahmed Arvâsi’ye, dördüncü Sayısını Mehmed Niyâzi Özdemir’e, beşinci sayısını Dilaver Cebeci, altıncı sayısını Mustafa Kutlu, yedinci sayısını Dr. Mustafa Çalık ve sekizinci sayısını ise Doç. Dr. Durmuş Hocaoğlun’a ayırdı.

“Fikrin Edebiyatı, Edebiyatın Fikri” ifadesi ile fikrin ve edebiyatın ayrılmaz, kopmaz, parçalanmaz iki parça olduğunu ifade eden Yarın Dergisi hakka ve hakikate dair sözü olanlar için de bir mektep aynı zamanda.

Yıllarını sadırlarındakini satırlara aktarmakla geçirmiş kalem ustaları ile coşmakta olan heyecanlarını yeni yeni kağıtla paylaşanların bir buluşma noktası olan Yarın Dergisi, bundan yıllar sonra arka kapağını yüzyılın mütefekkirlerine ayıracak istikbâlin dergisine bir kalem ve dertliler kadrosu hazır etmenin sancısının kağıda ve mürekkebe bulanmış hâli.

Yarın Dergisi bu topraklara, medeniyetimize, milletimize ve dert aşkımıza dâir sözlerini söylemeye üç ayda bir devâm edecek.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: