Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
YARIİLETKEN DEVRE ELEMANLARI FİZİĞİ - PHYSICS OF SEMICONDUCTOR DEVICES ( YARIİLETKEN DEVRE ELEMANLARI FİZİĞİ - PHYSICS OF SEMICONDUCTOR DEVICES )
Yarıiletken Devre Elemanları Fiziği - PHYSICS OF SEMICONDUCTOR DEVICES
YARIİLETKEN DEVRE ELEMANLARI FİZİĞİ - PHYSICS OF SEMICONDUCTOR DEVICES ( YARIİLETKEN DEVRE ELEMANLARI FİZİĞİ - PHYSICS OF SEMICONDUCTOR DEVICES )
Barkod
: 9786051330488
Basım Yılı
: 2011
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16,5 x 23,5
Sayfa Sayısı
: 452
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
59,00
İndirimli Fiyatı
47,79
Kazanılan Puan
143 NP
Bu ürünü 4148 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

YARIİLETKEN DEVRE ELEMANLARI FİZİĞİ lisans ve lisansüstü öğretim veren kurumları hedefleyen bir ders kitabıdır. Bu kitap, MOSFET kısa kanal etkileri, düşük boyutlu devre elemanları ve bir elektronlu tranzistör gibi gelişmiş kavram ve devre elemanlarını kapsadığı kadar enerji bant teorisi ve basamak kanallı MOSFET gibi temel klasik konuları da içerir. Bu kitap, ön şart olarak diferansiyel eşitliklerin olduğu matematik ve kuantum mekaniğinin tanıtıldığı modern fizik bilgisini gerektirir. Kavramlar, genellikle basit sıvı mekaniği gibi günlük deneyimlerle karşılaştırmalar yapılarak okuyucuya basit bir şekilde tanıtılır. Kavramlar derinlemesine açıklanmış ve matematiksel aşamalar bütünüyle anlatılmıştır. YARIİLETKEN DEVRE ELEMANLARI FİZİĞİ ev ödevi olarak kullanılabilen ya da teoriyi örneklemek için sınıfta çözülebilen bir problem takımını içerir. Bu problemlerin birçoğu MATLAB’dan yararlanır ve teorik kavramların grafiksel olarak gösterilmesini amaçlar. Bu MATLAB problemlerin birtakımı, yarıiletken eşitliklerin basit sonlu eleman çözümlerine dayanır. Bunlar analitik çözümü olmayan eşitliklerin tam çözümünü verir ve genellikle deplasyon yaklaşımı gibi yaklaşımlar kullanılarak çözülürler. Daha sonra tam sayısal çözüm, yaklaşım kullanılarak elde edilen çözümle grafiksel olarak karşılaştırılabilir. YARIİLETKEN DEVRE ELEMANLARI FİZİĞİ kitabının farklı bölümleri aşağıdaki konuları içerir. 1. Enerji Bant Teorisi 2. Elektriksel İletim Teorisi 3. Jenerasyon/Rekombinasyon Olayı 4. PN Eklem Diyot 5. Metal-Yarıiletken Kontaklar 6. JFET ve MOSFET 7. MOS Tranzistör 8. Bipolar Tranzistör 9. Heteroeklem Devre Elemanları 10. Kuantum-Etkili Devre Elemanları 11. Yarıiletken Prosesi

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: