Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
YAPILANDIRMACI YAKLAŞIMA BİR ÖRNEK OSMANLI DÖNEMİ COĞRAFYA VE COĞRAFYA ÖĞRETİMİ ( YAPILANDIRMACI YAKLAŞIMA BİR ÖRNEK OSMANLI DÖNEMİ COĞRAFYA VE COĞRAFYA ÖĞRETİMİ )
Yapılandırmacı Yaklaşıma Bir Örnek Osmanlı Dönemi Coğrafya ve Coğrafya Öğretimi Yapılandırmacı Yaklaşıma Bir Örnek Osmanlı Dönemi Coğrafya ve Coğrafya Öğretimi
Yorumları oku
YAPILANDIRMACI YAKLAŞIMA BİR ÖRNEK OSMANLI DÖNEMİ COĞRAFYA VE COĞRAFYA ÖĞRETİMİ ( YAPILANDIRMACI YAKLAŞIMA BİR ÖRNEK OSMANLI DÖNEMİ COĞRAFYA VE COĞRAFYA ÖĞRETİMİ )
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 194
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
1 iş günü kargo
Liste Fiyatı
: 28,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 23,80 TL
Kazanılan Puan
: 71 NP
Barkod
: 9786053188131
Basım Yılı
: Mart 2017
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Bu kitap, Osmanlı Dönemi coğrafya biliminin genel durumunu, coğrafya üzerinde çalışan kişileri ve bu kişilerin ortaya koyduğu eserleri göz önüne sermesinin yanında özellikle II. Meşrutiyet Devri’nde coğrafya öğretimi alanında ortaya konmuş orijinal çalışmaları da günümüz Türkçesiyle vermektedir. Kitapta Osmanlı Dönemi’nde coğrafya alanında büyük iz bırakmış olan Piri Reis, Kâtip Çelebi, Evliya Çelebi, İbrahim Müteferrika, Faik Sabri Duran gibi kişilerin kısa hayat hikâyelerinin yanında onların ortaya koydukları eserlerin incelemelerini de bulabilirsiniz. Kitapta verilen Osmanlı Dönemi’ne ait orijinal çalışmalar ise Türkiye’de bir başlık hâlinde toplanmakta olup, o döneme ait coğrafya öğretimi hakkında verilen bu eserleri incelerken günümüzün öğrenci merkezli öğretim ve yapılandırmacı yaklaşım anlayışına ne kadar yakın görüş ve düşüncelerin bulunduğunu görüp şaşıracaksınız. Kitabın tüm coğrafyacılar ile eğitim üzerine çalışan kişilere katkı sağlaması dileğiyle. . .

Bu ürünü 303 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: