Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETİMİ KONU ALANI DERS KİTABI İNCELEMESİ ( YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETİMİ KONU ALANI DERS KİTABI İNCELEMESİ )
Yabancılara Türkçe Öğretimi KONU ALANI DERS KİTABI İNCELEMESİ
YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETİMİ KONU ALANI DERS KİTABI İNCELEMESİ ( YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETİMİ KONU ALANI DERS KİTABI İNCELEMESİ )
Barkod
: 9786254064289
Basım Yılı
: Ekim 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 290
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
30,00
İndirimli Fiyatı
24,30
Kazanılan Puan
73 NP
Bu ürünü 34 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu kitap, yabancılara Türkçe dersinde kullanılan/kullanılacak ders kitapları ve diğer materyallerle ilgili bir araştırma kitabıdır. Eğitim-öğretimde geçmişten günümüze kadar ders kitapları her zaman önemini korumuştur. Yabancılara Türkçe öğretiminde istenilen hedeflere ulaşmak için bilimsel ölçütlere göre hazırlanmış nitelikli, işlevsel ders kitaplarına her zaman ihtiyaç duyulur. Bu alanda kullanılacak ders kitaplarını seçmek ve belirlemek hedeflenen kazanımlara ulaşmak için önemlidir. Bunun için aşağıdaki soruların yanıtlarını aramak gerekir: •Türkçe öğretim merkezlerinde (TÖMER, vd. ) kullanılan mevcut ders kitapları hedeflenen kazanımlara uygun mudur? •Yabancılara Türkçe öğretiminde kullanılacak ders kitapları için tespit edilmiş bir ölçüt var mıdır? •Yabancılara Türkçe öğretiminde kullanılacak ders kitapları teknolojik gelişmelere paralel nasıl geliştirilip daha da işlevsel hâle getirilebilir? •Yabancılara Türkçe öğretiminde kullanılacak ders kitaplarında dış yapı unsurları nasıl olmalıdır? •Yabancılara Türkçe öğretiminde kullanılacak ders kitaplarındaki içerik nasıl olmalıdır? Üniteler nasıl düzenlenmelidir? •Ders kitaplarındaki ölçme-değerlendirme etkinlikleri nasıl olmalıdır? •Yabancılara Türkçe öğretiminde kullanılacak ders kitaplarında temel dil becerileri ile ilgili etkinlikler nasıl sunulmalıdır? •Ders kitaplarındaki sosyolojik unsurlar nelerdir, nasıl olmalıdır? •Yabancılara Türkçe öğretiminde “konu alanı ders kitabı incelemesi” nasıl yapılmalıdır? •(…) Bu ve buna benzer soruların yanıtlarını bulacağınız bu kitabın araştırmacılara, eğitimcilere, Eğitim Fakültelerinde okuyup Konu Alanı Ders Kitabı İncelemesi dersini gören ileride yabancılara Türkçe dersi verecek öğretmen adayı öğrencilere yararlı olacağı öngörülmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: