Sepete Ekle
KAPAT
Değerli Müşterimiz;

Yoğunluktan kaynaklı telefonlarımızda uzun süreli beklemeler yaşanabilmektedir.

info@nobelkitap.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
UZAYIN ÇOCUKLARI 2 : OLRAK ŞEHRİ (  )
Uzayın Çocukları 2 : Olrak Şehri
UZAYIN ÇOCUKLARI 2 : OLRAK ŞEHRİ (  )
Barkod
: 9786054395361
Basım Yılı
: Eylül 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 150
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3-5 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
10,00
İndirimli Fiyatı
7,00
Kazanılan Puan
21 NP
Bu kitabı 1,17 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 277 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yaşamın ölüme dönüklüğü kadar, yaşayan herşeyin yaşamını sürdürme çabası da güçlü bir yasadır. Etik, estetik ve düşünsel tüm varlık alanı, bu iki temel yasanın diyalektik geriliminde biçimlenmeyi sürdürmektedir. Var olanlar, varoluşun katmanlarından biridir ve gerçekliğin hakikat değeri, olay yaratan çatışmanın şimdi ve burada aldığı bir biçimdir. İnsan, çaresizce ümitlidir. Çare, çoğu zaman, mümkünler alanının dışındadır. Bu yüzden de insan için, imkansız, zorunlu olandır.

Yaşam, tüm derinliği ve genişliğiyle, farkın tekrarında salgılanan yeni oluş ve düşünüşlerle kendini sürdürmektedir. Tüm bir varlık alanının ve yaşam gerçeğinin bir parçası olarak insan, zamanın ve mekanın başlangıçtan önceye köklenmiş, bu temel çatışkının tam orta yerinde kendine tırmanmaktadır. Kendi nedeni olarak başlayan macerası içinde insan, kendine amaçtırda. İmkansız gerçek olarak insan, bir ütopyadır aynı zamanda: Oluşun içinde sahnelenen varlık oyununun trajik karakteridir insan!

Kudret Alkan’ın Uzayın Çocukları macerasının ikinci kitabı olan Olrak Şehri adlı bu kitap, yukarıdaki iki paragraf boyunca sözü edilen evren, varlık, yaşam ve insana dair görme biçimini, yapma ve olma boyutuna taşımanın romanı olarak okunmalıdır. Sagun, Olrak Şehri’ne baktıkça kendini salgılıyordu. Bu hakikat, uzayın diğer çocuklarına da sirayet etmişti. Şehri ve yaşamları tek bir rüya altında toplamak, Sagun’un sanatıydı. Sagun, şehri bedensel anlamda koruduğu kadar, düşünsel ve ruhsal anlamda da korumak istiyordu.

Şehrin kaderi, Sagun’a ve uzayın çocuklarına bağlıydı. Ölüm, yıkım kusan Cano, yangın gibi ilerliyordu. Ordusu çöl gibi yayılıyordu. Savaşın salgıladığı çığlık, yok oluş ve hiçlik, koyu, yapışkan bir sel gibi taşmakta, önüne çıkan herşeyi yıkmaktaydı. Kötülük ustası Cano’ya karşı, şehir kendisini sonuna kadar savunacak, direnecek, yaşama tutunacaktı. İnsanın kendine sadakati, artık kendini aşmasını gerektiriyordu. . .

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: