Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE İMAL VE TİCARET SUÇU (  )
Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticaret Suçu
UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE İMAL VE TİCARET SUÇU (  )
Barkod
: 9786053001041
Basım Yılı
: Şubat 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 202
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
54,00
İndirimli Fiyatı
48,60
Kazanılan Puan
146 NP
Bu ürünü 137 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Kitabımın konusunu Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenen uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçu (TCK m. 188) oluşturmaktadır. Uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığı insan ve toplum sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle önemlidir. Konu ile ilgili olarak mevzuatımızda Türk Ceza Kanununda ve özel kanunlarda yapılan düzenlemeler ile gerekli denetimler yapılmaktadır. Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçları için ağır yaptırımlar öngörülmüştür. Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımının artarak yaygınlaşmasını önlemek amacıyla söz konusu maddelerin imal ve ticaretinin denetlenmesi önemlidir.
İlk bölümde uyuşturucu veya uyarıcı madde kavramı, tanımı, çeşitleri incelenmekte, ilgili uluslararası sözleşmeler, örgütler ve iç hukukumuzda yer alan düzenlemeye değinilmektedir. İkinci bölümde uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçu kapsamında, hukuki konu, maddi konu, suçun faili ve mağduru ve suçun kanuni unsuru, maddi unsuru, manevi unsuru ve hukuka aykırılık unsuru incelenmiştir. Üçüncü bölümde suçun özel görünüş biçimleri, suçun nitelikli halleri, yaptırım, etkin pişmanlık, zamanaşımı, soruşturma ve kovuşturma konuları incelenmiştir. Sonuç kısmında çalışmamızda yer alan konular genel olarak özetlenmiş ve değerlendirilmiştir.
Öncelikle eğitim hayatım boyunca fikirlerini örnek aldığım, bu güzel ülkeyi bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkürlerimi ve şükranlarımı bildirmek isterim. Kitabımı tez çalışması kapsamında hazırlamış bulunmaktayım. Tez danışmanlığımı üstlenen ve çalışmalarıma değerli katkılarıyla yön veren Yard. Doç. Dr. Uğur Eriş’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tez jürimde bulunan ve değerli zamanlarını ayırarak, tezimi inceleyerek görüşlerini belirten sayın jüri üyeleri Prof. Dr. Doğan Soyaslan ve Prof. Dr. Muharrem Özen’e teşekkür ederim. Her zaman yanımda bulunan, desteğini esirgemeyen annem Mine Sevinçoğlu’na teşekkür ederim. Dedem merhum İsmail Sevinçoğlu’na ve anneannem Suna Sevinçoğlu’na bana inanç ve destekleri için teşekkür ederim. Kitabımın basımını gerçekleştiren Adalet Yayınevi çalışanlarına ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: