Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
UYGULAMALI İSTATİSTİK VE GEÇERLİK - GÜVENİRLİK ( SPOR, SAĞLIK VE EĞİTİM BİLİMLERİNDEN ÖRNEKLERLE - SPSS’DE ÇÖZÜMLEME ADIMLARI İLE BİRLİKTE )
Uygulamalı İstatistik ve Geçerlik - Güvenirlik
UYGULAMALI İSTATİSTİK VE GEÇERLİK - GÜVENİRLİK ( SPOR, SAĞLIK VE EĞİTİM BİLİMLERİNDEN ÖRNEKLERLE - SPSS’DE ÇÖZÜMLEME ADIMLARI İLE BİRLİKTE )
Barkod
: 9786055681876
Basım Yılı
: Mart 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 672
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
45,00
İndirimli Fiyatı
41,40
Kazanılan Puan
124 NP
Bu ürünü 776 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu kitap, “temel istatistiksel yöntemler” ve “geçerlik-güvenirlik” gibi iki ayrı kitap olacak nitelikteki konuyu elden geldiğince bütünleştirmeye çalışan bir temel istatistik kitabı olmanın yanı sıra, içerdiği bazı konular (çok etkenli denemeler, çoklu doğrusal regresyon, geçerlik ve güvenirlik, faktör analizi) nedeniyle temel istatistik kitabı olmanın ötesinde bir özelliğe sahiptir.

Kitapta, temel konuların kavramsal boyutta öğretilmesine çalışmak gibi bir amaç hedef-lenmiştir. Bu nedenle de sözel yorumlara oldukça fazla yer verilmiş ve neden-niçin-nasıl sorularını en aza indirici bir yaklaşım izlenmiştir.

Kitapta, ilgili örneklerin SPSS istatistiksel yazılımı ile çözümüne ilişkin adımlar, bölüm sonlarında ya da metin aralarında İstatistiksel Yazılımlardan Yararlanma başlığı altında verilmiştir. Kitapta, ham veriye dayanan birçok örnek olduğu için bilgisayar okur-yazarlığı olan bir okuyucu, kitaptaki örnekleri istatistiksel yazılımlara aktararak ve ilgili yolları izleyerek ilgili çözümlemeleri kolayca yapabilecektir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: