Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
UYGULAMALI İSTATİSTİK - II (  )
Uygulamalı İstatistik - II
UYGULAMALI İSTATİSTİK - II (  )
Barkod
: 9789752955820
Basım Yılı
: Kasım 2008
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 700
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
39,50
İndirimli Fiyatı
32,00
Kazanılan Puan
96 NP
Bu ürünü 307 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bilindiği gibi istatistik, problemlerin çözümünde sistematik bir yaklaşım geliştirmeyi sağlayan bir bilim dalıdır. Özellikle, insanların lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim öğretim görerek problemlere sistematik bir yaklaşımla çözüm getirebilecek düzeyde bilgi birikimine sahip olmasında istatistik biliminin önemi büyüktür.

Yoğun bir emekle hazırlanan ve Beta Basım yayın Dağıtım A. Ş. tarafından basılarak Türk literatürüne kazandırılan Uygulamalı İstatistik I kitabında; tanımlayıcı istatistikler, olasılık teorisi, olasılık dağılımları, örnekleme ve uygulamaları, örnekleme dağılımları ve tahmin ile hipotez testlerine ilişkin esaslara yer verilmiş ve çoğunluğu mühendislik ve fen bilimlerinden seçilmiş çözümlü uygulama örnekleriyle konuların anlaşılması sağlanmıştır. Ayrıca, ele alınan konulara ilişkin Excel paket programı fonksiyonları da açıklanarak bazı örneklerin Excel fonksiyonlarının kullanımıyla elde edilen çıktıları da verilmiştir. Böylece temel istatistik konularının bilgisayar kullanımıyla da desteklenmesi sağlanmıştır.

Uygulamalı İstatistik II adıyla hazırlanan bu kitapta ise; Varyans Analizi, Deneme Desenleri ve Varyans Analizleri, Ki-Kare Testleri, Parametrik Olmayan testler, Basit Doğrusal Regresyon ve Korelasyon Analizi, Eğrisel Basit Regresyonlar, Çoklu Regresyon Analizi, Zaman Serileri Analizi ve Tahmini, İndeks Sayılar, Kalite Geliştirme ve Kontrol, İstatistiksel Süreç Kontrolü ve Kontrol Grafikleri konuları ele alınarak uygulamalı örneklerle açıklanmaya çalışılmıştır. Böylece temel istatistik konularının bilgisayar kullanımıyla da desteklenmesi sağlanmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: