Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ÜNİVERSİTE SINAVLARINA HAZIRLIK Bİ’DÜNYA PARAGRAF SORU BANKASI (  )
Üniversite Sınavlarına Hazırlık Bi’Dünya Paragraf Soru Bankası
ÜNİVERSİTE SINAVLARINA HAZIRLIK Bİ’DÜNYA PARAGRAF SORU BANKASI (  )
Barkod
: 9786052411544
Basım Yılı
: Ağustos 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27 (cm)
Sayfa Sayısı
: 352
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
43,50
İndirimli Fiyatı
28,28
Kazanılan Puan
85 NP
Bu ürünü 762 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Sevgili Öğrenciler,

Titizlikle hazırlanan Paragraf Soru Bankası’nı sizlere sunmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Hepimizin bildiği üzere, ÖSYM’nin tüm sınavlarında olduğu gibi üniversiteye giriş sınavlarında da Türkçe testlerinin ağırlık noktası, öğrencilerin “Türkçeyi anlama ve yorumlama gücü”nü ölçen sorulardan, yani paragraf sorularından oluşmaktadır. Hatta “Türkçeyi anlama, yorumlama” sadece Türkçe testlerinde değil, diğer tüm branşların testlerinde gerekli olan, en temel beceridir.

Bu temel becerinin kullanılması konusunda kendini geliştirmek isteyenlere kaynak olması amacıyla hazırlanan Pegem Yayınları Paragraf Soru Bankası ile Türkçeyi anlama ve yorumlama yeteneğinizi geliştirmek, Hızlı ve anlayarak okumanıza katkı sağlamak, Sınavlardaki Türkçe testlerini maksimum hızla ve maksimum verimle çözmenizi mümkün kılmak ve diğer derslerin testlerindeki soruları hızlı ve anlayarak okumanıza katkı sunmak hedeflenmiştir.

Elinizdeki bu kitap üniversiteye giriş sınavları ve bunun yanında paragraf sorularının yoğun olarak yer aldığı ALES, DGS, KPSS gibi sınavlardaki sorular taranarak, ÖSYM’nin soru tarzları çok iyi analiz edilerek hazırlanmış ve ÖSYM’nin sınavlarında çıkmış paragraf sorularının bir kısmı konularına göre sınıflandırılıp ilgili bölümlerin arkasına eklenmiştir.

Türkçeyi anlama, yorumlama yeteneğini ölçmeye yönelik soru tipleri konularına göre ayrılmış ve her konu, girişinde yer alan o konuyla ilgili kısa ve etkili bir konu anlatımı ile desteklenmiştir. Bu konu anlatımları, soru tiplerinin en pratik ve en verimli şekilde çözülmesine yönelik çeşitli uyarılar ve öneriler içermektedir. Bu konu anlatımı kısımlarında ÖSYM’nin çeşitli sınavlarında sorduğu sorular örnek soru çözümü olarak kitaba eklenmiş ve bu örnekler, çeşitli pratik bilgiler, uyarılar ile zenginleştirilmiştir.

Ayrıca, soru tiplerinin önem derecelerine göre testler eklenmiştir. Bu testler, özgün sorulardan oluşmaktadır. Bu soruların çözümleri de ayrıntısıyla hazırlanarak o bölümün testlerinin arkasına koyulmuştur. Tüm testlerinin cevap anahtarı kitabın en arkasında, sıralı şekilde yer almaktadır.

Titiz bir çalışmanın ve uzun yıllara dayalı bir birikimin sonucunda oluşan Paragraf Soru Bankası’nın, her seviyedeki adaya katkı sağlayıp faydalı olacağına inanıyoruz.

Pegem Yayınları olarak tüm adaylara, tüm sınavlarında ve hayatları boyunca başarılar diliyoruz.

- Fatih Mehmet Muş

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: