Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ULUSLARARASI TANITIM BAĞLAMINDA SPOR ORGANİZASYONLARI ( ULUSLARARASI TANITIM BAĞLAMINDA SPOR ORGANİZASYONLARI )
Uluslararası Tanıtım Bağlamında Spor Organizasyonları
ULUSLARARASI TANITIM BAĞLAMINDA SPOR ORGANİZASYONLARI ( ULUSLARARASI TANITIM BAĞLAMINDA SPOR ORGANİZASYONLARI )
Barkod
: 9789758752751
Basım Yılı
: 2009
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14*20
Sayfa Sayısı
: 120
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
8,00
İndirimli Fiyatı
7,36
Kazanılan Puan
22 NP
Bu kitabı 1,23 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 265 kişi görüntüledi.
Sporun yapılması çok eski olmasına rağmen, modern anlamda örgütlenmesi, yönetilmesi ve organizasyonlar şeklinde düzenlenmesi çok yenidir. 19. yüzyılın son çeyreğinde başlayan ve geride bıraktığımız yüzyıl içinde hız kazanan örgütlenme çalışmaları ile spor, çeşitli uluslararası kuruluşlar şeklinde evrensel çapta, ulusal uzantılarıyla ülkeler bazında örgütlenmiştir. Yine, 19. yüzyılın sonlarından itibaren yapılmaya başlanan modern Olimpiyat Oyunları ile geniş katılımlı uluslararası spor organizasyonları önem kazanmış ve bu organizasyonlar, içinde bulunduğumuz çağda ülkeler için etkili bir dış tanıtım aracı ve kimi ulusal çıkarların sağlandığı bir teknik haline gelmiştir.
Bu bağlamda, spor organizasyonlarının sadece sporcular arası yarışmalar olmadığının ortaya koyulduğu bu çalışmada, günümüzde bu organizasyonların ülkelerin tanıtımına katkıda bulunan ve ekonomik, politik ve toplumsal alanlarda ülkelere çıkar sağlayan bir olgu olduğu üzerinde durulmaktadır. Böylece, sporun sadece beden ve ruh sağlığını geliştirmeyi, insanları eğlendirmeyi, boş zamanları değerlendirmeyi, toplumdaki sosyal dayanışmayı ve toplumlar arası barışa katkı sağlamayı amaçlamadığı gösterilmeye çalışılmaktadır.
Çalışma kimi zorlukları içerirken, bu zorlukların aşılmasının ancak yardım ile mümkün olduğunu belirtmek gerekir. Dolayısıyla, bu çalışmanın uygulama kısmında karşılaştığım sorunları çözmemi sağlayan ve bana yardımcı olan kişilere ve kurumlara teşekkürü bir borç bilirim. Başta, bana emeği geçen Ege Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ndeki hocalarıma, Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden çalışma arkadaşlarım Besim Yıldırım ve Ayhan Doğan olmak üzere, Türkiye Kayak Federasyonu'na ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne teşekkürlerimi sunuyorum.
Raci TAŞCIOĞLU
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: