Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ PROJELERİ VE PROJELERİ TAMAMLAMIŞ FİRMALAR ÜZERİNE BİR SAHA ARAŞTIRMASI ( ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ PROJELERİ VE PROJELERİ TAMAMLAMIŞ FİRMALAR ÜZERİNE BİR SAHA ARAŞTIRMASI )
Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projeleri ve Projeleri Tamamlamış Firmalar Üzerine Bir Saha Araştırması
ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ PROJELERİ VE PROJELERİ TAMAMLAMIŞ FİRMALAR ÜZERİNE BİR SAHA ARAŞTIRMASI ( ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ PROJELERİ VE PROJELERİ TAMAMLAMIŞ FİRMALAR ÜZERİNE BİR SAHA ARAŞTIRMASI )
Barkod
: 9786257492744
Basım Yılı
: Eylül 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 192
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
28,00
İndirimli Fiyatı
21,00
Kazanılan Puan
63 NP
Bu ürünü 22 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
KOBİ’ler, dünyada bütün ülkeler için ekonomilerinin vazgeçilmez dinamiklerinin başında gelmektedir. Ortaya konulan ekonomik değer ve istihdam bağlamında KOBİ’lerin yeri ve önemi yadsınamaz seviyededir. Öte yandan iletişim olanaklarının artması ve lojistik unsurlarındaki gelişmeler neticesinde dünya tek bir pazar hâline gelmiştir. Bu pazarda bütün ülkeler rekabet hâlindedirler ve pazar paylarını arttırmak için çeşitli stratejiler izlemektedirler. Bunlardan biri de küresel pazarlarda KOBİ’leri bir oyuncu olarak daha fazla görmek, pazar paylarını ve uluslararası rekabet güçlerini bu sayede arttırmaktır. Bunun yanında uygulanma yoğunluğu bağlamında, gelişmiş ülkelerde başta olmak üzere daha verimli ve rekabetçi uygulamaları temin eden, sanayide kümelenme stratejisi, ülkelerin öncelikli gündemleri arasındadır. Türkiye’de de bu çerçevede ekonominin ve istihdamın önemli ögelerinden biri olan KOBİ’lerin ihracat yapmalarını sağlamak, ihracat yapanların ise pazar paylarını daha yüksek seviyelere çıkarmalarını temin etmek amaçlı Ticaret Bakanlığı nezdinde 2010 yılında proje bazlı bir kümelenme modeliyle yürütülen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projeleri hayata geçirilmiştir ve 2021 yılı itibariyle de hâlen yoğun bir şekilde uygulanmaktadır. UR-GE projelerinin en önemli özelliği, aynı sektörde faaliyet gösteren ortalama 20 civarı firmanın kümelenme stratejisi ile bir araya getirilmesi ve genel çerçevesi belli olsa da kümede yer alan firmaların dinamikleri göz önüne alınarak her UR-GE projesinin kendine özgü şekilde ayrı bir plan ve program dâhilinde proje kültürüyle yürütülüyor olmasıdır. Bu çalışmada UR-GE projeleri ile ilgili kavramlar açıklanmış ve akabinde Türkiye genelinde UR-GE Projelerini tamamlamış olan 180 firma üzerinde yapılan saha araştırması bulgularına yer verilmiştir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: